1p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Financial Times értesülése szerint a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) tapasztalható likviditáshiány miatt egyes vállalatok a BÉT-ről való kivonulást fontolgatják.

A brit üzleti körök lapja emlékeztet arra, hogy 1996-98 között a BÉT az egyik legpezsgőbb és legjobban irányított értékpapírpiac volt a reformországok tőzsdéi között. Ám ez év januárjában a részvényforgalom naponta átlagosan 22 millió dollár volt, a tavaly januárinak a fele. A befektetők lanyha érdeklődése miatt a legtöbb részvény alulértékelt, s miközben alig hallani új vállalatok bevezetéséről, a befektetési bankárok vállalati kivonulásokról suttognak.

- Egyes nagyvállalatoknak elegük van e kicsiny piacból. Kivonulhatnak és megjelenhetnek a Nasdaqon, Londonban vagy a frankfurti tőzsdén - idézte a lap az egyik budapesti befektetési alap menedzserét. A BÉT likviditáshiányának okait a cikkíró külső és belső tényezőkkel magyarázza. Az ázsiai és az orosz pénzügyi válság valamennyi feltörekvő piacot érintette, és Budapest képtelen volt versenyezni a Nasdaq látványos hozamaival 1999-ben, a belföldi környezet kapcsán rámutat, hogy a befektetők elégedetlenek a hatalmon lévő jobbközép kormánykoalícióval - írja Financial Times.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!