3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A globális felmelegedés témakörében a magyar internetezők tájékozottabbak a nemzetközi átlagnál - derül ki az ACNielsen közvélemény-kutatásából, amelyet a piackutató vállalat öt földrész 46 országának internet-használói körében végzett el.

Van még remény?

Az ACNielsen Piackutató Kft. összesítése szerint a világszerte megkérdezett 25 400 internetező 91 százaléka hallott már a globális felmelegedésről, 6 százaléka nem, 3 százalék pedig nem tudott válaszolni a kérdésre. A földrészek között Európában a tájékozottak aránya 95 százalék, míg legalacsonyabb Észak-Amerikában, ahol a mutató 84 százalékos.

A 24 felmért európai ország közül a jelenségről a legtöbb információval a cseh, a portugál, és az orosz internetezők rendelkeznek. Ezekben az országokban 99 százalék, illetve 98-98 százalék a tájékozottak aránya a válaszadók közül. Magyarországon a tájékozottsági mutató 97 százalék, ami különösen jónak tekinthető a környezettudatosnak tartott angolok, és hollandok 92-92 százalékos arányához képest. A felmérés rávilágít arra is, hogy a magyarok a nemzetközi átlagnál nagyobb arányban tartják aggasztónak a klímaváltozást.

A világon a válaszadók 57 százaléka szerint "nagyon komoly", 34 százalék szerint "meglehetősen komoly" gondot jelent az éghajlatváltozás, az európai átlag ezzel megegyezik. Magyarországon 54, illetve 40 százalékos a mutató. A "nagyon komolyan" aggódók aránya Európában Franciaországban a legmagasabb, míg a legkisebb Hollandiában és Oroszországban.

Az okok közül világszerte, ahogyan Európában is, legtöbben az emberi tevékenységeket említik: 50 százalékos, illetve 49 százalékos arányban. Észak-Amerikában csak 32 százalék képviseli ezt a véleményt. Európában a portugálok közel kétharmada az emberi tevékenységekben látja a globális felmelegedés okát, és Németországban szintén magas ez az arány. A klímaváltozás okát a magyarok 38 százaléka látja emberi tevékenységekben.

Természetes folyamatnak az emberek világszinten 6 százaléka, Európában 7 százaléka, Magyarországon 4 százalék tulajdonítja a globális felmelegedést. Az átlagot leginkább meghaladóan Lettországban 12, Oroszországban és Hollandiában 10-10 százalék az aránya azoknak, akik természetes folyamatot látnak a jelenségben.

A két tényező együttes hatásának tulajdonítja a globális felmelegedést a válaszadók 43 százaléka mind Európában, mind pedig világszerte. Európában a magyarok képviselik legnagyobb arányban ezt a véleményt; 58 százalékkal.

MTI / Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!