A BMI tavaly októberben visszaesést jelzett (47,3), míg az azt megelőző két évben hasonló növekedés volt tapasztalható. Az éves időszakok tekintetében megállapítható, hogy a hónapok előrehaladtával az átlagos teljesítmény növekszik. Igaz ez az év eltelt tíz hónapját tekintve, amikorra a feldolgozóipar átlagos teljesítménye (50,4) növekedést jelez, míg egy hónappal korábban a kilenc hónap átlaga stagnálást mutatott. Az októberi fellendülés tehát kedvező előjel lehet az év hátralévő részére nézve, amit az új megrendelések gyorsuló növekedése erősít.
A felmérés részindexeinek többsége továbbra is nagyobb fellendülést mutat, mint egy hónappal korábban. A legnagyobb növekedést az új megrendelések indexe (62,3) jelzi, ami 4,7 százalékponttal nőtt szeptemberi értékéhez képest. Az új megrendelések ilyen ütemű növekedésére az elmúlt három évben nem volt példa. Meglepő, hogy ezzel párhuzamosan a beszerzések növekedési üteme 0,4 százalékponttal csökkent, a beszerzési mennyiség index októberi értéke: 55,3.
A termelés (55,8) bővülésével párhuzamosan lendületesebben nőtt a késztermékkészletek mennyisége (56,8) is. Immár ötödik hónapja kedvezőtlenül alakul a szállítási átfutási idő index (48,8), ami 0,7 százalékponttal romlott szeptemberi értékéhez képest. Az előző hónapra jellemző kedvezőtlen külpiaci tendencia megfordult: az export nagyobb ütemben nőtt októberben (53,3), mint az import (51,6). Mindezek mellett immár tizenhat hónapja csökkenést mutat a foglalkoztatási index (46,4), bár a visszaesés kisebb ütemű, mint egy hónappal korábban.