A 2003 és 2004 során elvégzett, ezer tesztből kiderül, hogy az erősségeik és fogyatékosságaik tekintetében rosszul ítélte meg magát az elemzésbe bevont foglalkoztatottak egynegyede. A LIFO vezetője, Brudget Biggar szerint megtévesztik önmagukat és másokat egyaránt, akik nincsenek tisztában a saját készségeikkel és tudásukkal. 'Sokan hazugságban élnek - véli a szakember - és gyakorlatilag soha nem kerülnek olyan helyzetbe, mikor valamilyen kihívással szembesülnének.'
A menedzserek nagy hányada nem tud menedzselni: nem tudnak másokat kontrollálni, nem tudnak eredményesen delegálni másokat, kiválasztani a prioritásokat, éppen ezért összezavarják a kolllégáikat, és elvesztik a kontrollt a hosszútávú folyamatok felett. A vezető pozícióban levők sok esetben még soha nem mentek át semmilyen képesség- vagy személyiségteszten.
Olykor a gyengeségek is erősségként vannak kezelve és feltüntetve, ami tragikus következményekkel járhat. A cég nehézségeit nem egyszer a szervezeten belüli hiányosságok okozzák. A menedzsment tesztelésével lehet a leghatékonyabban megközelíteni, mi az, ami változtatásra szorul. Az egyik legjobb megoldás a pszichometrikus tesztek készítése a jellemvonások és képességek felmérésére. Nehézséget okoz például, állítja a LIFO elemzése, ha egy részletekben gondolkozó munkatársat a teljes struktúrát irányító, áttekintő szerepkörbe helyeznek.
(Menedzsment Fórum)
A menedzserek negyede nem tud menedzselni
A Life Orientations Ltd (LIFO) elemzése szerint a brit vállalatok menedzsereinek és alkalmazottainak huszonöt százaléka nem tudja reálisan megítélni, milyen képességekkel és tudással rendelkezik.