AZ OECD tagállamaiban egyre nagyobb gondot okoz az álláskeresők nagy aránya: a jelentés szerint a nemzetközi konjunktúrának köszönhetően a következő két évben mérséklődhet a munkanélküliség, de így is 36 millióan lesznek állás nélkül. A hétszázalékosra prognosztizált munkanélküliségi rátánál a jelenlegi hazai szint egy százalékponttal jobb. Ugyanakkor a foglalkoztatottság ráta itthon csak 57 százalékos, azaz a 15 és 64 év közti munkavállaló korú polgároknak alig több mint a fele dolgozik. Az uniós átlag, mely nemzetközi összehasonlításban egyébként igen alacsony, 63 százalékos.
A kormány számára kardinális kérdés a foglalkoztatottsági mutató emelése, aminek nyomatékot ad, hogy a Brüsszelnek benyújtott kontingenciaprogram is foglalkozik ezzel. Az egyik leghatékonyabb eszköz a rugalmas munkaidő. A részmunkaidő segítheti összeegyeztetni a szülői és munkahelyi kötelezettségeket, és meghosszabbítja a karriert. Nálunk emellett kulcskérdés a szakképzési rend hozzáillesztése a munkáltatói igényekhez, olvasható a Világgazdaság cikkében.
Kapcsolódó anyagok
Csökkent a munkanélküliség
Enyhén javult a hazai foglalkoztatottság szintje
A munkaképes korúak 43 százaléka nem dolgozik
Az OECD most közzétett jelentése hazánkkal kapcsolatban a legkomolyabb problémaként az alacsony foglalkoztatási szintet említi, írja a Világgazdaság.