3p

Az európai cégek egyre nagyobb veszélynek vannak kitéve, ugyanis a munkavállalók újra és újra értékes és érzékeny céges információkat „hoznak nyilvánosságra”. A céges adatok a külső fenyegetésektől és hacker-támadásoktól való védelméért tett intézkedések hiábavalóak a teljes szervezetre kiterjedő biztonsági előírások betartásának mellőzése, illetve az alkalmazottak felelőtlen viselkedése miatt, derül ki a McAfee legújabb kutatásából.

Tavaly a Boeingnek, az Ernst & Youngnak és a Nationwide-nak is szembe kellett néznie a hírnevének ártó kihívásokkal, amikor alkalmazottak és ügyfelek társadalombiztosítási azonosító számai, nevei, címei estek áldozatul identitáslopásnak, miután nem titkosított notebookokat loptak el a munkatársak otthonaiból és autóiból.

Az izraeli belügyminisztérium digitális katasztrófának minősítette azt az esetet, amikor alapvető, nyilvántartásban szereplő információk szivárogtak ki és továbbítódtak az interneten keresztül. A vásárlók bizalmának elkerülhetetlen megrendülésén túl a tanulmány rámutat arra is, hogy a pénzügyi adatok közzététele miatt tovább növekednek a biztonsági rések.

Az európai cégek több mint egyharmada (37 százalék) nem rendelkezik az érzékeny dokumentumok kezelésére vonatkozó előírásokkal. Ha pedig mégis, akkor a munkavállalók csaknem egynegyede (24 százalék) nem tudja pontosan, melyek is ezek.

Átlag heti 11 lopás

Egy átlagos európai irodai munkatárs hetente 11 bizalmas dokumentumot bocsát ki a cégtől. Ebben a holland dolgozók a leginkább bűnösek, ők hetente 19 érzékeny dokumentumot továbbítanak a cégtől, őket követik a spanyolok, akik 13-at. Ebből a szempontból látszólag a britek a legtudatosabbak, ők átlagosan hat dokumentumot osztanak meg hetente.

A tanulmány szerint a leggyakrabban a céges e-mail címen, chat programokon, pendrive-okon és vállalati laptopokon szivárog ki a titkos információ, de a munkahely IT-részlege a céges nyomtatón kikerülő anyagokat is ritkán tudja ellenőrizni.

"Bár a legtöbb cég igyekszik világosan megfogalmazott irányelveket mutatni az óvatosan kezelendő és érzékeny információk tekintetében, de elkövetik azt a hibát, hogy nem ismerik fel azt a potenciális "Achilles-sarkat", amit a dolgozók jelentenek. Ezenfelül az adatok felfedése szellemi tulajdon elveszítéséhez vezethet. A céges vagyonra vonatkozó adatok kiküldése pedig könnyen egy intézmény végét jelentheti" - fogalmazta meg Greg Day, a McAfee biztonsági elemzője.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!