A főnökök és alkalmazottak döntő többsége úgy gondolja, néhány kollégájuk folyamatosan alulteljesít. Az Investors in People felmérése szerint a főnökök 75, míg az alkalmazottak 80 százaléka gondolta úgy, hogy néhány kollégájuk "halott ügy", a legfőbb kiváltó oknak pedig a lustaságot jelölték meg.
[ajanlo=474][igazitas=left/]Az alkalmazottak közel fele került már munkakapcsolatba olyannal, akiről úgy gondolta, hogy lusta és nem kompetens a kirótt feladatra. Ennek ellenére tíz dolgozóból négyen úgy vélik, menedzsereik semmit sem tettek az elhárítás érdekében, írja a BBC.
Az Investors in People adatai szerint a munkájukat nem jól végző munkavállalók sokkal gyakoribbak a nagyvállalatoknál. A felmérés szerint a több mint ezer embert foglalkoztató társaságok dolgozóinak 84 százaléka vélekedett úgy, hogy náluk biztos van alulteljesítő kollega. Míg a kevesebb, mint 50 főt alkalmazó cégek esetében ez az arány mindössze 50 százalékos volt.
A kutatás beazonosította a "mesélő" alkalmazottak három fő ismérvét, melyben a munkaadók és munkavállalók is egyetértettek. Ezek a következők voltak: a személyes dolgok prioritása fontosabb a munkánál, a plussz felelősséget visszautasítják, illetve más munkáját a sajátjukként továbbítják. Mind az alkalmazók és alkalmazásban állók szerint a munkahelyi alulteljesítés fő oka a lustaság.
Menedzsment Fórum
A nagyvállalatokat kedvelik a lusta dolgozók
A főnökök és alkalmazottak döntő többsége úgy gondolja, néhány kollégájuk folyamatosan alulteljesít. Az Investors in Poeople felmérése szerint a főnökök 75, míg az alkalmazottak 80 százaléka gondolta úgy, hogy néhány kollégájuk "halott ügy", a legfőbb kiváltó oknak pedig a lustaságot jelölték meg.