Ma a németek 56 százaléka osztja azt a véleményt, miszerint a munkanélküliség leküzdésének leghatásosabb módja az, ha megnehezítik a külföldi munkaerő megtelepedését.
Három éve csupán 38 százalékuk vélekedett így, idézi a Süddeutsche Zeitung az allensbachi közvéleménykutató-intézet reprezentatív felmérésének eredményét.
Minden második német meg van győződve arról, hogy a globalizáció növeli a hazai munkanélküliséget. A megkérdezettnek alig egynegyede (27 százalék) vélekedett úgy, hogy annak pozitív hatásai is lehetnek a német munkaerő-piacra.
A felmérésben résztvettek csaknem fele (42 százalék) szerint a globalizáció okozta veszélyek nagyobbak, mint az abban rejlő lehetőségek. A '90-es évék végén csupán 19 százalékuk osztotta ezt a véleményt, tehát a pesszimisták részaránya néhány év alatt több, mint kétszeresére nőtt.
Szintén borúlátásról tanúskodik az az adat, miszerint csupán egyharmaduk (36 százalék) tartja lehetségesnek, hogy az új technikai vívmányok következtében erősödik a gazdasági növekedés és több munkahely keletkezik.
(Menedzsment Fórum)
A németek többsége ellenzi a külföldi munkaerő beáramlását
Egy felmérés szerint ma a németek több, mint 50 százaléka megnehezítené a külföldiek munkavállalását az országban, emellett minden második fél attól, hogy az előrehaladó globalizáció miatt veszélybe kerül a munkahelye.