A kis- és középvállalkozói pályázatok mintegy fele már kezdetben elbukik, mivel nem felel meg a feltételeknek, számol be a Világgazdaság.
A Széchenyi vállalkozásfejlesztési program keretében a kis- és középvállalkozóknak tavaly meghirdetett 12 pályázatra beérkezett 7550 beadványból 2263-at már a közreműködői körben elutasítottak, az elbírált 5287 közül pedig további 436-ot utasítottak el.
A közel 21,8 milliárd forintnyi beérkezett támogatási igényből a nem befogadottak értéke meghaladta a hétmilliárdot. Az első szűrőn továbbjutott mintegy 14,7 milliárd forintnyi kérelemből pedig még közel 2,6 milliárdnyi vérzett el. Ezért érdemes megfogadni a pályázatírással kapcsolatos tanácsokat.
A legfontosabb, hogy minden pályázati feltételnek meg kell felelni, amit a pályázó önkritikusan meg tud ítélni.
A pályázati adatlapokat úgy kell kitölteni, hogy a nem szakértő számára is érthető legyen, mi a projekt tárgya, és meggyőzőnek kell lenni, hogy megvalósítása megegyezik a támogatási konstrukció céljával.
Ügyelni kell a tartalmi, számszaki és dokumentációs konzisztenciára. A különböző helyeken adott információk nem lehetnek ellentmondásban egymással. Minden kérdésre választ kell adni és minden mellékletet csatolni kell.
A projekt bemutatásánál törekedni kell a kiválasztási kritériumok ismeretéből származó előnyök maximális kihasználására a minél nagyobb pontszám elérése érdekében. Már a pályázat benyújtása előtt szükséges gondoskodni a megfelelő biztosíték meglétéről.
A pályázatok benyújtásánál gyakori hiba, hogy a vállalkozás nem minősül mikro-, kis- vagy középvállalkozásnak; hogy a pályázó olyan költségekhez kér támogatást, amikhez nem adható; hogy a gépekhez, berendezésekhez kért gyártói megfelelőségi nyilatkozat szabálytalan; hogy az építési engedély nem fogadható el, mondta el a Világgazdaságnak Magyarné Szabó Krisztinát, a gazdasági tárca főosztályvezetője.
A pályázatok fele már kezdetben elbukik
A kis- és középvállalkozói pályázatok mintegy fele bukik el, mivel nem felel meg a feltételeknek, számol be a Világgazdaság.