Kocsi Ilona, a lap főszerkesztője az ez alkalomból rendezett sajtótájékoztatón - kérdésére válaszolva - elmondta, tervezik, hogy rendszeresen közzéteszik a publikációt. Ismertetése szerint világszerte hagyománya van az effajta összesítéseknek, amelyek szerepet játszanak a gazdaság átláthatóvá tételében is. Mint mondta, Lengyelországban immár tizedik alkalommal jelent meg ilyen munka, Romániában pedig a közelmúltban vált a nyilvánosság számára is hozzáférhetővé ilyen rangsor. Hozzátette, a Magyarországon úttörőnek számító kiadvány alapjául a legális gazdaság szereplőinek nyilvánosan hozzáférhető adatai szolgáltak.
Kérdésre válaszolva Kocsi Ilona úgy nyilatkozott, noha Kapolyi László személyében egy parlamenti képviselő is a listára került, politikusokkal nem foglalkoztak, noha nem zárják ki, hogy ezt - egy másik kiadvány keretei között - megteszik majd. Szavai szerint a százas lista legtöbb szereplője olyan, nagy szakmai felkészültségű ember, aki a rendszerváltás előtti helyzetéből adódóan képes volt az átalakulás szükségességének felismerésére, és élt is a lehetőséggel.
A Magyar Hírlap főszerkesztője ugyancsak kérdésre válaszolva közölte, számításaik szerint a százas listán szereplők összvagyona 600 milliárd forintra rúg, ami kevesebb, mint a leggazdagabb lengyel - 700-800 milliárdosra becsült - tulajdona. Megemlítette, hogy Románia legtehetősebb embere - 170-230 milliárd forintnyi értéket magáénak tudva - a magyar lista első hét helyezettjével egyenlő értékű tulajdont mondhat magáénak.
Szavai szerint a legtehetősebb magyar ma a Fotex-csoportot vezető Várszegi Gábor, akinek vagyonát a kiadvány szerzői 40 milliárd forintra becsülték; őt követi Széles Gábor (32 milliárd) és Demján Sándor (30 milliárd forint), de a lista utolsó helyein állók is legalább két és félmilliárd forintnyi értéket mondhatnak magukénak a szerzők kalkulációja szerint.
Szakonyi Péter, az összeállítás egyik szerkesztője a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy külföldi kiadványoktól eltérően a száz érintett közül hatvannal személyes konzultációt is sikerült folytatni, s ez által jóval pontosabbá tehették az adatok becsléses korrekciójával nyert információikat. Mint mondta, a toplistán szereplők negyede vidéki, közülük 10-12 kelet-magyarországi vállalkozó, ennél kevesebben tevékenykednek az ország déli és nyugati területein; hozzátette, ők a fővárosiaknál jóval szívesebben nyilatkoztak a kiadvány készítőinek.
A száz leggazdagabb magyar
Csatlakozva a Forbes 100-as listájához, itthon is elkészült a legtehetősebbeket bemutató rangsor. A legnagyobb vagyonnal rendelkező száz magyarról a Magyar Hírlap jelentetett meg összeállítást.