2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az önállóság, illetve a delegálási képesség javítása, a vezetői szereppel kapcsolatos görcsök feloldása, a célkitűzési hatékonyság fokozása - mind olyan fejlesztési terület, ahol a coaching (azaz a személyes edzés) hatékony eszköz lehet, írja a Világgazdaság.

[ajanlo=474][igazitas=left/]A szakmai készségeket csiszoló coachingok száma tehát egyre gyakoribb. Az sem ritka, hogy ilyenkor a személyi edző "árnyékként" követi ügyfelét, a háttérből figyeli őt a mindennapi munkavégzésben. Ez történik a Schneider Electric Rt.-nél is, ahol a sales területen élnek a szakmai coaching gyakorlatával.

A coach az üzleti megbeszéléseket közösen készíti elő az értékesítővel, majd a tárgyalás alatt passzív résztvevő, utána pedig közösen értékelik a történteket - magyarázta az együttműködés menetét Hompó Márta, a cég HR-igazgatója. Ily módon a rutinos értékesítőknek is korrigálni lehet azokat az apró - talán a túlzott magabiztosság miatt - előforduló figyelmetlenségeit, amelyek miatt egy üzletkötés is meghiúsulhat - fogalmazott.

A Schneider Electric Rt.-nél a vezetők fejlesztéséhez is alkalmazzák a coachingot. Több edzőt is alkalmaznak a képzésekhez, van, aki inkább pszichológiai, személyiségi oldalról közelíti meg a problémákat, míg más racionálisabban, üzleti szemszögből. A coachok közül a vezetők maguk választják ki azt, akivel leginkább megtalálják a közös hangot, hiszen ahhoz, hogy ez a finomhangolásnak is nevezhető megoldás ne feszélyezze az adott vezetőt, bizalmi légkör szükséges. Hompó Márta úgy látja, hogy a konfliktuskezelés, az időgazdálkodás, prioritásmenedzsment szempontjából hatékony leginkább a coaching.

Csocsán Gyula, a Csocsán fivérek Vezetői Tanácsadó Iroda ügyvezetője szerint a coacholt vezetők vagy szakemberek ritkán kerülnek egyetlen problémával a coach elé. Többségük már halmozott gondokkal küzd, vagy munkája során több területen érez nehézséget.

A fejlesztési módszer célja nem az egyes problémák megoldása, hanem a példákon keresztül a szemlélet- és módszertani váltás elősegítése. Tapasztalatok szerint 10-12 edzésre, találkozásra van szükség a coach és coacholt között, hogy hatékony legyen a fejlesztés, olvasható a Világgazdaságban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!