2p

Kína a legerősebb ötven szoftvergyártó vállalat munkájának egyetlen hálózatba szervezésével a szoftveripar élére tör.

Az állami segítséggel kialakuló élcsapat fejlődési ütemét követve a kisebb kínai szoftver- és számítógépes társaságok is sikeresebbekké válhatnak, ami több millió munkahely megszűnését okozhatja az Egyesült Államokban. Márpedig a lehetőség adott, hiszen a másik fejlődő óriás, India évek óta ezt teszi. Az indiai programozók a fejlett országokban dolgozó kollégáik keresetének mindössze hatodát viszik haza, ám szakmai teljesítményük nem marad el azokétól. India egyik legnagyobb szoftvercégének bevétele 1250 dollár alkalmazottanként. Ugyanez az adat a világ második legnagyobb, texasi központú számítógépes szolgáltató vállalatánál 8150 dollár.

Az ötven kínai szoftvercég egyikének vezetője szerint képesek követni az indiai példát, mert hasonlóan olcsó és képzett munkaerő segíti őket. Felmérések szerint azonban Kínában meg sem közelíti a magasan képzett munkaerő száma az indiai arányt, ahol több mint kétmillió mérnök dolgozik a számítógépiparban. Az utóbbi időben azonban megindult a két ország szakembereinek és vállalatainak közeledése. Felismerték, hogy az ötlet, a rendszerépítés és -tervezés terén Kína nem érheti utol Indiát, ezért indiai szakembereket alkalmaznak, és fordítva, a jobb kínai munkaerő a precíz aprómunkát igénylő forráskód-programozásban talál elhelyezkedési lehetőséget Indiában.

Kapcsolódó anyagok
Csak India és Kína érdekli a befektetőket
Háború elé néz az outsourcing piac

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!