Pataki Dániel, a Nemzeti Hírközlési Hatóság elnöke, aki a jövő évtől egyben az ERG és az IRG (European Regulators Group - Európai Szabályozók Csoportja; Independent Regulators Group - Független Szabályozók Csoportja) elnöki posztját is betölti, a változtatásokkal kapcsolatban elmondta: egyetértenek a fő célokkal, s támogatják a nagyobb versenyt.
Hozzátette: az eddigi uniós szabályozás eredményesen és jól működött, amit bizonyít az is, hogy Európában csökkentek a távközlési, ezen belül a mobiltávközlési árak és nőtt a választék.
Pataki Dániel éppen ezért úgy véli, bár szükség van változtatásokra a szabályozás területén, hiszen folyamatosan változik a piac és az alkalmazott technológiák, ezeknek nem kell túl nagynak lenniük.
Viviane Reding, az Európai Bizottság távközlési biztosa a célok elérése érdekében azt javasolja, hogy a vezeték nélküli internetszolgáltatás alapjául szolgáló rádiófrekvenciákhoz való hozzájutást könnyítsék meg a szolgáltatók számára. Ennek hátterében részben az áll, hogy a televíziózás digitalizációjával több frekvencia is felszabadul.
Pataki Dániel ezzel kapcsolatban kifejtette: egyetértenek a szabályozás megváltoztatásával, azaz az úgynevezett rugalmas spektrum menedzsmenttel, ezen belül azzal, hogy ezt követően a frekvencia birtokosa szabadon megválaszthatja, mire használja a frekvenciát. A jelenlegi szabályozás szerint meghatározzák, hogy a birtokos mire használhatja a frekvenciát.
A másik terv az, hogy a távközlési infrastruktúra működtetését és a szolgáltatások nyújtását szét kell választaniuk a cégeknek. Brüsszel ugyan nem írna elő ilyen mindenkire vonatkozó kötelezettséget, kikényszerítésére azonban valószínűleg létrehozna egy uniós szintű hatóságot. A szétválasztást ellenző szolgáltatók szerint egy ilyen lépés visszafogná a jövőbeni befektetéseket. Ezzel szemben Brüsszel a már megvalósult egyik angol példa alapján úgy véli, hogy szétválasztás által nemcsak az árak csökkennének, hanem a hálózatok fejlesztésére fordított összegek is megnőnének.
Pataki Dániel ezzel összefüggésben elmondta: egyetértenek a szétválasztással, igaz, nem kötelező, hanem opcionális formában. Azaz a nemzeti hatóságok eldönthetnék, hogy előírják-e a szétválasztást vagy sem.