A kockázatvállalási készséget annak alapján lehetett megítélni, hogy mit válaszolt az illető arra a kérdésre: "csak olyan döntéseket hozok, amelyek következményei előre láthatóak." A második fázisban a pszichológus és csapata azt vizsgálta, hogy melyek a siker szubjektív és objektív tényezői. Itt nagyon érdekes eredményre jutottak, ugyanis más csoportokkal szemben a topmenedzsereknél a sikert nem lehetett kizárólag a pénzzel mérni. Más tényezők, mint például a hosszú távú vállalkozási siker, a munkahelyek hosszú távú biztosítása, vagy egy vállalkozás innovációs készsége sokkal fontosabbnak bizonyultak. Így aztán a megkérdezett topmenedzserek háromnegyede úgy értékelte, hogy a siker szempontjából nem csak a vállalat részvényárfolyamának alakulása a mérvadó.
A bochumi pszichológus a menedzserek segítségével egy olyan személyiségtesztet alakított ki, amely 180 kérdéssel 16 személyiségjegyet ír körül. Ezek közé tartoznak: a kockázatvállalás, a teljesítményközpontúság, a stratégiai orientáltság, a versenyszellem és a függetlenség, vagyis az a gondolkodás, amely megengedi, hogy a vállalkozás érdekében "másként" gondolkodjanak.
A legfontosabb azonban az, hogy kialakuljon egy profil, amely optimális az adott feladathoz. A pszichológus szerint a teszt eredményeinek segítségével a potenciális topmenedzser is jobban fel tudja mérni saját magát, és el tudja dönteni, hogy megfizeti-e azt a meglehetősen magas árat, amit egy ilyen poszt betöltése követel - olvasható a Die Welt internetes változatában.