1p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A paksi atomerőmű bővítése után keletkező nagy aktivitású hulladék tárolására szolgáló létesítmény költsége 600-700 milliárd forintra becsülhető, jóval kevesebbre, mint amennyi a korábbi híradásokban szerepelt - mondta Aszódi Attila, a paksi bővítésért felelős kormánybiztos kedd este az M1 aktuális csatorna esti hírműsorában.

A kormánybiztos emlékeztetett arra, hogy a nagy aktivitású hulladék tárolására alkalmas létesítmény költségét a korábbi híradások 1700 milliárd forintban jelölték meg.

Aszódi Attila kifejtette: az atomerőmű befizet minden évben egy adott összeget a Központi Nukleáris Pénzügyi Alapba. A pénzt tehát az atomerőmű működése során halmozzák fel az áram eladásából származó bevételből.

Elmondása szerint az 1700 milliárd forint az a teljes pénzösszeg, amely az alapban a működés során megfordul.

Ez a forrása tehát a későbbiekben az atomerőműben keletkező hulladék kezelésnek, és fedezik belőle az atomerőmű leszerelésének és végleges lezárásának költségeit.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!