A brüsszeli testület csütörtöki állásfoglalása szerint az ügylet nem sérti a versenyt az Európai Unióban, mivel a tajvani cégnek viszonylag kicsi a piaci részesedése, s olyan nagy bevezetett márkákkal kell megküzdenie, mint a Nokia, vagy a Samsung, értesült az MTI.
Az ügyletet június elején jelentették be, az eladási árat nem közölték, a tranzakció lezárása októberre várható. A Siemens az ügylet során 2,5 százalékos részesedést szerez majd a BenQ-ban, a két vállalat a jövőben szoros üzleti kapcsolatokat épít ki, a BenQ a német cég előnyt élvező beszállítója lesz a mobilkommunikációs eszközökben.
A BenQ öt éven keresztül használhatja a Seimens megfelelő piaci- és márkajeleit. A Kamp-Lintfortban lévő gyártótelepet fenntartják, ehhez ragaszkodott a német vállalat, ám ezzel még nem oldódott meg a munkahelyek kérdése. A német társaság az utóbbi időben tetemes veszteségeket szenvedett el a nemzetközi mobiltelefon üzletágban: a részleg napi veszteségét 1,5 millió euróra becsülik. A cég részesedése a globális mobilkészülék piacon drámai mértékben, a mostani 5,5 százalékra esett.
A BenQ, amely más név alatt 1984-ben jött létre, az Acer számítógépgyártó leányvállalata. A tajvani vállalat mobiltelefonokon kívül lapos képernyőket, laptopokat is gyárt és főképp más vállalatok beszállítója. A BenQ a Siemens-márka révén kíván betörni az európai és a dél-amerikai piacokra, építeni a német társaság szakembergárdájára, kiépült értékesítési hálózatára és vevői körére.
Mint arról az mfor.hu korábban már beszámolt, a felvásárlás a magyar Flextronics céget is elég érzékenyen érinti. A Siemens mobiltelefon üzletágát felvásárló BenQ már korábban bejelentette, hogy költségcsökkentésre készül. Ez - úgy tűnik - magyarországi munkahelyeket is érinthet. A készülékek egy részét a német cég ugyanis a szingapúri székhelyű Flextronicstól rendelte meg, ezeket a megbízásokat pedig a társaság itteni leányvállalata teljesítette.
A BenQ elnöke, K.Y. Lee az egyik kínai lapnak úgy nyilatkozott, hogy cége újratárgyalja a Flextronicsszal azokat a gyártási megállapodásokat, amelyek más Siemens mobil-megrendelésekhez kapcsolódnak, mivel BenQ nem elégedett a jelenlegi árakkal. Mindez könnyen azzal a következményekkel járhat, hogy az eddig hazánkban gyártott készülékeket a jövőben Ázsiában szerelik össze.