1p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az Európai Unión belül a legkisebb havi bruttó minimálbér Portugáliában van: 406 euró, viszont Luxemburgban 1290 - tették közzé a brüsszeli bizottság által kedden kiadott statisztikákban.

Az uniós 15 tagállam közül törvényileg csak kilenc ország szabályozza a minimálbér összegét Szintén nincs törvény a minimálbérről a szomszédos Ausztriában, de Németországban és a két skandináv EU-országban sem.
Ahol pedig van szabályozás, ott elég jelentősek az eltérések, mert 473 euró a görög minimálbér, a spanyol pedig 516 euró, miközben az északabbra lévő államoknál legalább ezer euró, például a közel egy szinten lévő brit és francia minimálbér több mint 1120 euró.

Jelentősek az eltérések mutatkoznak abban is, hogy a dolgozók hány százaléka kapja a minimálbért: Spanyolországban, Nagy-Britanniában, Hollandiában és Írországban alig több mint a lakosság 2 százaléka, ellenben a franciáknál az arány 13,6 százalék, Luxemburgban pedig 15,5 százalék.

A jelentés szerint az Egyesült Államokban, euróban számolva a havi bruttó minimálbér 11 ezer felett van.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!