Hangsúlyozta, hogy ezen az arányon mindenképpen javítani kell a kormány aktív közreműködésével, valamint a vállalkozások és az önkormányzatok támogatásával.
Úgy vélte, a mostani helyzethez az elmúlt nyolc év kudarca vezetett, amikor megszorítások követték egymást, sokszor változott a finanszírozási rendszer, és a pályázók közül "némelyek kiváltságokat élveztek". Ígéretet tett arra, hogy a támogatási rendszer a jövőben igazságos és átlátható lesz.
Hársvölgyi Tamás, a Teljes Életért Nonprofit Kft. cégvezetője elmondta: a megváltozott munkaképességűek számára a városközpontban kialakított varroda egyelőre 25-30 szakképzett nőnek ad munkát, ezt a létszámot mihamarabb bővíteni szeretnék. Emlékeztetett rá, hogy az idén nyáron a cég már egy 40 embert foglalkoztató összeszerelő üzemet nyitott a Szolnok melletti kisvárosban. Az új munkahelyek létesítéséhez segítséget nyújtott az önkormányzat és a munkaügyi központ.
A cég 1997 óta foglalkozik megváltozott munkaképességű, egészségkárosodott, valamint fogyatékkal élő emberek foglalkoztatásával, 2006 óta kiemelt akkreditációs tanúsítvánnyal rendelkeznek. Jelenleg 13 telephelyük van Szolnok megyében Fegyverneken, Kunszentmártonban, Mezőtúron, Szolnokon, Tiszafüreden, Tiszaörsön, valamint Törökszentmiklóson. Mintegy ezer megváltozott munkaképességű személy részére biztosítanak kereseti lehetőséget. Foglalkoznak elektronikai alkatrészek szerelésével, összeszerelési és csomagolási munkákkal. Varrodáikban bérmunkában autókba üléshuzatok, fürdőruhák, férfi felsőruházati termékek és munkaruhák készülnek.
MTI