A munkahelyi szlengben már külön neve is van a típusnak, 'company creeps'-nek (céges nyalizóknak) nevezik őket kollégáik. A Crown Computing kutatásában megkérdezett ezer dolgozó fele vallotta, hogy vállal nem fizetett túlmunkát a felettese kedvező véleménye megtartásáért. Ötből ketten állították, hogy ismernek olyat, akik azért lépik túl a munkaidőt, mert ezzel teszik elégedetté főnöküket. A Nagy-Britanniában igen elterjedt túlmunka egyik legfontosabb indítéka tehát az alkalmazottak küzdelme vezetőik elismeréséért. A szigetországban Skóciában a legkevesebb a 'company creep', mutatta ki a felmérés.
Mike Hawkesford, a kutatás vezetője elmondta, megdöbbentőnek találták, hogy ilyen sokan vannak, akik nem anyagi ellenszolgáltatásért, hanem pusztán a főnöki vállveregetésért túlóráznak. Hamarosan azonban megnehezedik a mértéktelen túlmunka-vállalás: az EU által felállított European Working Time Directive szabályaiba ütköznek a beosztottaikat 48 órán túl való dolgoztatására késztető munkáltatók.
Az alkalmazottak fele túlórázik főnöke kedvéért
Egy nemrég készült brit felmérés szerint minden második megkérdezett alkalmazottnak van olyan munkatársa, aki korábban érkezik és később távozik csak azért, hogy ezzel a főnöke kegyeibe férkőzzön.