A lap információi szerint az ENI a kereskedelmi üzletágát, tehát magát a szolgáltatásokat megtartaná. Megjegyzik, a Tigáz évek óta veszteségeket szenved el a szolgáltatáson, ami mellé a hálózati tarifák korábbi visszavágása, és az idén bevezetett vezetékadó által a hálózati társaság is negatívba fordult. Nem mellesleg többen az eladás előkészítéseként értékelték, hogy az ENI nemrég megvásárolta az RWE-től a Tigáz 44 százalékát. Az ügyben a cégnél egyelőre nem találtak nyilatkozót.
Az energiaszolgáltatóknál a kérdés kapcsán egységes hírzárlatot tapasztaltak. Cégközeli forrásaik saját cégükre nézve egyaránt tagadták a feltételezést. A Tigázon túl a legtöbb piaci információ a francia GDF Suezt környékezte, de társasági források a feltételezést a Nészabadságnak cáfolták. Igaz, Csiba Péter gazdasági általános vezérigazgató 2010-ben még azt nyilatkozta, bármiről hajlandók tárgyalni. Bizonyos jelek ugyanakkor arra utalnak, hogy a kormányzat most valóban kiemelten figyel a többek között az Égáz-Dégáz gázszolgáltatót és a Dunamenti Erőművet működtető befektetőre - olvasható a portál cikkében.
Mindez annak fényében érdekes, hogy tegnap Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter arról számolt be: két energiacég is jelezte a kormány felé az együttműködési szándékát. Az egyik cég szándéka az, hogy ha az állam kivásárolja a veszteséges területeket, akkor ennek fejében más befektetéseket hajtanak végre.
mfor.hu