Hazánkban a viszonylag új jelenségnek számító coaching iránt fokozódott mostanság az érdeklődés. Ez a szolgáltatás, amely egy adott személlyel való "négyszemközti" foglalkozást jelent, már szinte minden képzésszervező cég kínálatában fellelhető. A coaching ára általában 20-60 ezer forint között van, a teaming egy napra 100-500 ezer forintba kerül egy csoportnak.
[ajanlo=47][igazitas=left/]Az első diploma megszerzése után a további karrierlehetőséget biztosító képzési forma a Master of Business Administration (MBA), mely a
menedzserképzés csúcsátjelentő fokozat. A vezetőképzés-piac tortájából jelentős szeletet tudhatnak maguknak az állami és a magán felsőoktatási intézmények MBA kurzusai. Az elméleti oktatást előnyben részesítő képzések költségei elérik a többszázezres-milliós nagyságrendet, azonban mélyebb, alaposabb tudást biztosítanak a több szabadidővel rendelkező menedzsereknek.
A szakemberek szerint ha rosszabb a gazdaság helyzete, az meglátszik a képzések iránt való érdeklődésben is: a cégek - ha baj van -, előszeretettel faragnak le az oktatásra szánt költségvetési alapjaikból.
A magánéletre is pozitívan hatA vezetőképzésekről összességében elmondható, hogy céljuk nem a szaktudás fejlesztése, hanem azoknak a készségeknek az "izmosítása", amelyek segítik az embert elképzeléseik megvalósításában; ráhangolják a vezetőket arra, hogyan lehet hatékonyan működni.
A vállalatok akkor fordulnak általában képzésszervező céghez, ha stratégiaváltás előtt állnak, új jövőképet alkottak (vagy éppen ennek kidolgozásában akadtak el), de a fejlesztési programokat gyakran saját maguk szervezik, és belső illetve meghívott szakértőket vesznek igénybe.
A képzésekről - amennyiben sikeresek - egyébként azt tartják: jótékonyan hatnak a magánéletre is, segítenek megszabadulni azoktól a gátló tényezőktől, amelyek nemcsak a munkahelyi, de a családdal szemben tanúsított viselkedés rovására is mennek.
Nagy Vajda Zsuzsa Menedzsment Fórum