[ajanlo=323][igazitas=left/]Az extrém sportok - legyen szó szikla- vagy hegymászásról, hőlégballonozásról, íjászatról, ejtőernyőzésről - sokat elárulnak egy állásinterjún a pályázóról. Tóth László, a Transearch Hungary Kft. ügyvezető igazgatója szerint érdemes rákérdezni az interjú alkalmával a jelentkező hobbijára. Ez ugyanis a pályázó személyiségét is tükrözi, és az illető beállítottságára is utal, s az interjúalanyok általában őszintén válaszolnak a hobbira vonatkozó kérdésekre. Más személyiség egy rögbicsapat tagja és egy hobbihorgász.
Ha valaki valamilyen extrém sportot űz, az lehet jelzésértékű, de önmagában ebből nem szabad messzemenő következtetéseket levonni. Az ügyvezető nem tud olyan példáról, hogy valakit csupán ezért nem vettek volna fel egy állásra.
Az extrém sportokat szeretők - akik ebből kifolyólag feltételezhetően szeretik a kihívásokat - leginkább talán egy induló vagy nehéz helyzetben levő cég esetében válhatnak be. Egy stabilan működő vállalatnál, ahol a problémák megoldásához inkább szakmai tudásra, mint kockázatvállalásra van szükség, nem biztos, hogy ők a nyerő emberek.
Mindig a konkrét helyzetet, a vezető képességeit kell megvizsgálni jók-e vagy sem az adott céghez, szituációhoz és pozícióhoz. Azt sem szabad elfelejteni, hogy az illető milyen korú, hiszen az idősebbeknek még lehetőségük sem volt az extrém sportokra, a fiatalabbaknál viszont már egyáltalán nem meglepő az ilyen hobbi, olvasható a Világgazdaságban.
Az ejtőernyős munkatárs pörgeti fel a céget
A hobbi jól tükrözi a jelentkező személyiségét, ezért érdemes rákérdezni az állásinterjún. Az extrém sportot és kihívást kedvelők jó eséllyel indulnak egy nehéz helyzetű vállalkozásánál, írja a Világgazdaság.