Összesen 378 millió fontot fordítanak a pályakezdők egy évben az első nap költségeire. Egy átlagos újonc 215 fontot (kb. 80 ezer forintot) fordít ruházkodásra, és az olyan kiegészítőkre, mint a tárca, vagy az aktatáska 22 fontot (kb. 8000 forint) költenek. Kozmetikai cikkekre, smink termékekre 24 font (kb. 8800 forint) megy el, ennek kétszeresét fordítják a páylakezdők tudásuk növelésére: mintegy 50 fontot (kb. 18 500 forint) fordítanak szakkönyvekre.
Az első nap emellett anyagilag igen megterhelő a közlekedés szempontjából is. Mindezeket a költségeket természetesen fedezni tudják az átlagos 16 ezer fontos kezdőfizetésből. Kissé túlköltekeznek a friss diplomások, ami annak is köszönhető, hogy a végzősök mintegy 30 százalékkal magasabb kezdőfizetéssel számolnak, mint amit első munkahelyükön elérnek.
A kezdő alapköltségek a legtöbb megkérdezettnek nem jött ki az első fizetéséből, míg 36 százalék szerint az első időszakban rendszeresen túlköltekezett, és nem maradt hó végén a fizetéséből. A diákhitelt igen sokan fizetik a pályakezdők közül, minden ötödik brit fiatal munkába állásakor havi 100 fontot, vagy még többet törleszt.
Az első nap a legköltségesebb az új munkahelyen
Óriási összegeket költenek a pályakezdők arra, hogy elképzeléseiknek megfelelően mutatkozzanak be, mikor munkába állnak. Egy friss diplomás Nagy-Britanniában akár 2000 fontot, azaz 740 ezer forintot is elkölt, mielőtt belép első munkahelyén az ajtón, állítja a Norwich Union elemzése.