Januárban a termelés 0,7 százalékkal csökkent, míg tavaly februárban 9,8 százalékkal bővült éves szinten.
A KSH adatai szerint, idén az első két hónapban az ipari export 0,6 százalékkal nőtt éves szinten, ezen belül az ipari vámszabad területeken működő szervezeteknél jelentősebb, 5,6 százalékos csökkenés. Az első két hónapban az ipar belföldi értékesítése 2,3 százalékkal volt alacsonyabb, mint a 2001-ben.
Februárban a feldolgozóipari termelés 1,3 százalékkal nőtt, a villamos energia-, gáz-, gőz- és víz ellátás 5,6 százalékkal visszaesett az egy évvel korábbihoz szinthez képest. A feldolgozóipari termelés több mint negyedét kitevő villamosgép-, műszergyártás stagnált. A feldolgozóipar másik két jelentős ágazata közül az élelmiszer-, ital- és dohánygyártás termelés 1,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi szintet, a járműgyártásé pedig 4,3 százalékkal csökkent.
A legnagyobb mértékben a kokszgyártás, kőolaj feldolgozás termelése emelkedett, 33,4 százalékkal.
Az egy főre jutó ipari termelés a minimum 5 főt foglalkoztató vállalkozások körében az év első két hónapjában (2 százalékos létszámcsökkenés mellett), 2,2 százalékkal volt magasabb, mint 2001 azonos időszakában.
Az ipari termelés kismértékben nőtt
Februárban a szezonálisan és munkanaptényezővel is kiigazított index szerint az ipari termelés volumene havi összevetésben 0,1 százalékkal nőtt, míg éves összehasonlításban nem változott.