"A beérkező pályázatoknak több, mint a fele slamposságra utal, így azok nagy részét rögtön félre is dobják" - mondta el a WirtschaftsWoche-nak Ralf Baumann, a düsseldorfi Stepstone állásbörze vezetője.
A fentiek alapján ajánlott az ilyen módon történő jelentkezés néhány formai alapszabályával tisztában lenni:
- Először is tudja meg, hogy az adott cégnél szívesen fogadják-e az interneten beérkező pályázatokat!
Amennyiben a hirdetésben szerepel a személyzeti osztály e-mail-címe vagy arra a lehetőségre külön fel is hívják a figyelmet, úgy valószínűleg igen.
- Soha ne küldje önéletrajzát egy általános, "info@" kezdetű címre, hanem próbálja kideríteni az illetékes HR-munkatárs elérhetőségét! Azt sok esetben megtalálja a honlapon is, de akár némi telefonos utánajárást is megér.
- A "Tárgy" rovatba ne felejtse el beírni, pontosan melyik állásra pályázik!
- A levele legyen jól állátható és rövid, kerülje a túlzottan bonyolult vagy ritka betűtípusokat!
- A dokumentumot csak elterjedt formátumban küldje el, különben a fogadónak problémákat okozhat annak dekódolása! A "küldemény" ne legyen nagyobb 500 kByte-nál!
- Figyeljen arra, milyen e-mail címről küldi el a levelet! A komolytalan, túlzottan személyes jellegű vagy a pályázathoz nem illő címek eleve kétségeket állíthatnak a pályázó komolyságát illetően.
(Menedzsment Fórum)
Az online álláspályázatok fele a formai hibák miatt bukik meg
Az online álláskeresés jelentőségét jelzi, hogy Németországban a munkahelyek negyven százalékát már az interneten hirdetik meg a cégek. Ezért nem árt tisztában lenni az online pályázás formai alapszabályaival is.