1p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A magyarországi pénzintézetek közül egyre többen fontolgatják, hogy az előre nem látható események, katasztrófák hatásainak csökkentésére, a működési kockázatok kivédésére átfogó üzletfolytonossági tervet készítenek.

A tervezés, terminológia:

Az üzletfolytonossági tervezés nem új keletű fogalom; gyökerei már a 70-es években megjelentek, válaszul arra az igényre, hogy fel kell készülni az informatikai rendszerek sérülésére. Az első, katasztrófaelhárítási tervek (Disaster Recovery Plan – DRP) csak az IT-rendszerek helyreállítására terjedtek ki. Az átfogóbb, az üzletmenet egészére kiterjedő tervezés (Business Continuity Planning – BCP) a ’80-90-es években terjedt el. Mindkét megközelítés elsősorban a helyreállításra koncentrál.
Újabban a proaktív hozzáállás került előtérbe – ezáltal a valóban komplex megközelítés a megelőzést és a helyreállítást ötvöző üzletfolytonossági menedzsment (Business Continuity Management – BCM) lett, amely a folyamatos, nagy megbízhatóságú működést kívánja biztosítani.
A szakirodalom használja a kríziskezelés (Crisis Management – CM) terminust is – ez a súlyos katasztrófák kezelését jelenti.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!