A Bridgendben lévő gyár bezárása és a szomszédos Pencoedban található üzem termelésének csökkentése miatt az év végéig 650 dolgozót bocsátanak el. A Sony januárban már 300 fővel csökkentette a dolgozók létszámát amiatt, hogy a síkképernyős készülékek térnyerése gyorsabb lett a vártnál, írja az MTI.
Mint arról a Menedzsment Fórum korábban beszámolt, a japán cég az utóbbi időben nagy veszteségeket szenvedett el az ázsiai riválisok elleni harcban, s miközben kiadásai csökkentésével volt elfoglalva, más, fontos területeken is lemaradt.
Nobuyuki Idei, a 10 év után távozó vezérigazgató nemrég elismerte: alábecsülte az elektronikai cikkek piacán végbemenő változásokat, s nagy felelőssége van a vállalat mostani hanyatlásában. A vezetők szerint azonban a cég még mindig első osztályú technológiával rendelkezik, csupán ezt kellene jobban összhangba hozni a fogyasztói igényekkel és kereslettel.
A Sony a héten nevezte ki Idei utódját, Howard Stringert. A 63 éves walesi származású üzletember az első külföldi a japán társaság élén. Elemzők szerint Stringernek olyan stratégiát kell megalkotnia, ami nem csupán a költségcsökkentésről, hanem a technológiai fejlesztésről is szól. Nehézséget jelent, hogy az elektronikai cikkek ára jelenleg csökken.
Menedzsment Fórum
Bezárja egy európai gyárát a Sony
A Sony bezárja egy televíziógyárát Walesben, mert Európában rendkívül megcsappant a kereslet a hagyományos, katódcsöves készülékek iránt. A cég az utóbbi időben a hanyatlás jeleit mutatja, ezért 10 év után új vezér került az igazgatói székbe.