Egyre több angol, skót és ír közvetítőiroda ajánlja ügyfeleinek, hogy Magyarországon, Horvátországban, Szlovéniában és Bulgáriában vásároljon ingatlant, számol be a Világgazdaság.
A szigetországból érkezett ingatlanvásárlók figyelmének középpontjába a közép- és kelet-európai térség egy része, illetve néhány balkáni állam, továbbá Törökország került.
Magyarországon tavaly 5700 külföldi állampolgár összesen 5107 ingatlant, zömmel lakást vásárolt, a vevők közel egytizede angolszász volt.
Az idén a britek és az írek már az első három hónapban elérték ezt az arányt Budapesten, például a tervezett fővárosi lakásépítkezések egy része iránt is érdeklődnek. [ajanlo=50][igazitas=left/]
A Világgazdaság által idézett források szerint a trend mögött részben az áll, hogy a májusi bővítése nyomán további nagy- és közepes vállalatok jelennek meg a közép-európai országokban, ezek alkalmazottainak pedig lakás kell. Más vásárlók pedig egyszerűen fialtatni szeretnék a pénzüket.
Török- és Horvátországban az 1-2 hálószobás lakásokat már 30 ezer euróért is meg lehet venni. Budapesten 90 ezer eurónál kezdőnek az árak ebben a kategóriában, míg Prágában 120-250 ezer eurót is elkérnek az ugyanilyen ingatlanért.
Ezek az árak azonban általában kedvezőbbek, mint a szigetországban tapasztalhatók.
Bulgáriában a felkapott síparadicsomokban érdeklődik egyre több angol befektető. Emellett keresettek a dalmát tengerparti ingatlanok is, itt a 2-3 hálószobás nyaralókért általában 600-900 ezer eurót kell fizetni.
Törökországban hivatalos engedélyt kell kérni a vásárláshoz, Cseh-, Horvátországban és Bulgáriában először egy helyi céget kell létrehozni, s az veheti meg a lakást vagy a házat, írja a Világgazdaság.
(Menedzsment Fórum)
Brit és ír invázió várható a magyar lakáspiacon is
Egyre több angol, skót és ír közvetítőiroda ajánlja ügyfeleinek, hogy Magyarországon, Horvátországban, Szlovéniában és Bulgáriában vásároljon ingatlant, számol be a Világgazdaság.