"A bizottság nagyon szoros figyelemmel követi a helyzetet, a tőke szabad mozgásával kapcsolatos potenciális konfliktusra tekintettel" - fogalmazott Oliver Drewes, aki Charlie McCreevynek, a bizottság belső piacért felelős tagjának a szóvivője.
Az Európai Bizottság általában arra törekszik, hogy lebontsa a 27 EU-ország közötti beruházási akadályokat.
Szerdai számában a londoni Financial Times úgy vélekedett, hogy a magyar kormány álláspontja valószínűleg ellentétesnek bizonyul azokkal bizottsági intézkedésekkel, amelyek a protekcionizmus visszaszorítását és az uniós piacnak a nagyobb verseny előtti megnyitását célozzák. A lap szerint a Molra pályázó osztrák OMV előző nap jelezte is, hogy az EU-bizottsághoz fordul támogatásért.
A Financial Times szerint kritikus jelentőségű az EU jóváhagyása abból a szempontból, hogy megengedhetők-e a magyar kormánynak a Mol védelmére tett erőfeszítései, és abból a szempontból is, hogy az ügylet megfelelne-e az OMV várakozásainak. Elképzelhető tehát, hogy a csata nem Budapesten és nem is Bécsben, sőt nem is piacon, hanem Brüsszelben és Strasbourgban dől el, fejeződik be a londoni üzleti napilap szerdai elemzése.