3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A CIB-csoport az elmúlt évet 151,9 milliárd forint adózás utáni veszteséggel zárta - közölte a bank pénteken.

A nemzetközi számviteli szabványok (IFRS) szerint összeállított konszolidált mérleg alapján a mérlegfőösszeg 2119,3 milliárd forint volt tavaly. A bank közölte: a CIB tőkehelyzete stabil, mivel az anyabank, az olasz Intesa Sanpaolo 101,7 milliárd forint friss tőkét juttatott tavaly.

A CIB Bank eredményét ugyanakkor erős nyomás alatt tartotta a rosszabbodó külső környezet, a romló hitelportfólió, a növekvő finanszírozási költségek és a rendkívüli mértékű bankadó; a CIB-csoport által fizetett teljes bankadó több mint 11 milliárd forintra rúgott 2012-ben - közölte a pénzintézet. A CIB-csoport az előző, 2011-es évet 37,3 milliárd forint adózás utáni veszteséggel zárta, 2011. évi mérlegfőösszege 2524 milliárd forintot tett ki.

A bank közleménye alapján a CIB anyabankja, az Intesa Sanpaolo eddig is jelentős mértékű befektetéseket és tőkejuttatást eszközölt az elmúlt években: 2011-ben az alaptőkét 40 milliárd forinttal, 2012-ben pedig 101,7 milliárd forinttal emelték meg. Köszönhetően a tulajdonos támogatásának, a CIB-csoport tőkemegfelelési mutatója erős, 13 százalék, mely jelentősen meghaladja a törvény szerint előírt 8 százalék.

A CIB likviditási pozíciója továbbra is rendkívül stabil maradt. Összességében a CIB-csoport likvid eszközeinek 2012. év végi értéke 10 százalékkal (33 milliárd forinttal) növekedett a 2011 végi adatokhoz képest. Köszönhető ez annak, hogy a csoport értékpapír állománya a 2012. december végi adatok szerint 65 százalékkal (103 milliárd forinttal) nőtt, míg a bankközi követelései 35 százalékkal (70 milliárd forinttal) estek vissza.

A csoport által fizetendő teljes bankadó több mint 11 milliárd forintra rúgott 2012-ben. Ennek, valamint a nem teljesítő hitelportfolió és a céltartalékok magas aránya, továbbá a növekvő finanszírozási költségek miatt a CIB-csoport a múlt évet 151,9 milliárdos adózott veszteséggel zárta. Az értékvesztés és a céltartalékok összege 156 milliárd forint volt.

A kedvezőtlen külső körülmények ellenére a CIB-csoport továbbra is megőrizte erős piaci pozícióját. A 2012. decemberi adatok alapján a CIB az egyik legnagyobb mértékű, 14 százalékos piaci részesedéssel rendelkezik a vállalati hitelezés terén. A lakossági betétek piacán 10,1 százalékos részesedéssel rendelkezett a bank 2012 decemberében. A lízing szolgáltatások piacán a CIB Lízing 10,7 százalékos piaci részesedéssel a piac egyik legnagyobb szereplője volt a tavaly, ami további növekedés a 2011-es 8,7 százalékos piaci részesedéshez képest.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!