3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az idei első két negyedévben 0,8-0,8 százalékkal, összesen 26,6 milliárd forinttal csökkent az életbiztosítók által kezelt, mintegy 1.600 milliárd forintos vagyon, a K&H Biztosító az első félévet jobb aránnyal zárta, az év egészében - az 5 éves lejáratú konstrukciók miatt - viszont az átlagosnál többet veszít - mondta Kuruc Péter, a biztosító élet- és bankbiztosítási üzletágának vezetője kedden sajtótájékoztatón Budapesten.

Nem zárható ki, hogy többen az életbiztosításuk felmondásával juthatnak majd a kormány által  javasolt végtörlesztéshez szükséges tőkéhez - válaszolta az üzletág vezető arra a kérdésre, hogy a jelzáloghiteleknél a fix deviza árfolyamon, egyösszegű törlesztést lehetővé tevő kormányjavaslat nem csökkenti-e tovább a biztosítók által kezelt vagyont. A tartozástól megszabadulva viszont megtakarítanak, így életbiztosításokat is kötnek - tette hozzá.

Az életbiztosítások törvényszerűsége, hogy válság idején ebbe a megtakarításba is többen teszik a pénzüket, mint előtte, de Magyarországra ez a mostani válságban nem volt igaz - mondta az üzletágvezető.

A K&H Biztosító ügyfelei az elmúlt 12 hónapban a teljes vagyon 10 százalékát vették fel lejárati szolgáltatásként. A kezelt vagyon csökkenése viszont alig volt több mint 3 százalék, mivel jól alakultak az új értékesítések és a lejáró tőkék újrabefektetési aránya is jelentős. Az idei év első félévében a K&H vagyonának csökkenése elmarad a piac csökkenésének mértékétől.

A nem életbiztosításoknál 2008-tól ez év első felének végéig a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás (kgfb) éves állománydíja (az összes szerződésben szereplő díj) 138 milliárdról 97 milliárd forintra esett. Ugyanezen időpontok között a casco állománydíj 101 milliárdról 76 milliárdra, csökkent, viszont a vagyonbiztosításoké 162 milliárdról 183 milliárd forintra növekedett. Ez utóbbi növekedése sem éri el azonban az inflációval korrigált díjbevételt - mondta a tájékoztatón Kaszab Attila vezérigazgató-helyettes, aki a biztosító nem életbiztosítási üzletágát vezeti.

A vezérigazgató-helyettes szerint a kgfb kampány jelentősége egyre csökken, amíg 2009-ben 1,6 millió, 2010-ben 1,2 millió váltás történt és idén várhatóan 1 millió körül lesz. Az ügyfelek egyre inkább a minőséget is nézik az ár mögött - jegyezte meg. Ez azonban nem mondható el a casco biztosításokról, amelyeknél 2 éve még 80 százalék volt az új értéken történő biztosítás és 20 százalék az olcsóbb, avultatott konstrukciók aránya, mára viszont az arány megfordult - mondta Kaszab Attila.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!