A TV2 2004-ben az adásokat továbbító kijátszót már digitálisra cserélte, és október végétől már minden munka ennek segítségével fog folyni. A forgatásokon felvett anyag központi leolvasó-gépeken keresztül jut majd el a vágókhoz, a vezérlőbe, onnan pedig adásba. Az új rendszer humán-erőforrás igénye is kisebb lesz, de a csatorna elmondása szerint a legtöbbet azon spórolják, hogy kevesebb berendezést kell majd üzemeltetni, fenntartani és karbantartani.
[ajanlo=538][igazitas=right/]Az új berendezés főként Sony és Leicht gépekből fog állni. A TV2 vezérigazgatója, Kereszty Gábor elmondása szerint a teljes átállás a tavalyi és idei költségvetésből hozzávetőleg egymilliárd forintot vont el. A novemberben új székházába költöző RTL Klubnál már évek óta használnak digitális jelfeldolgozású, kazettás technológiát. A Camponánál lévő új főhadiszállásra új berendezések is kerülnek, melynek célja, hogy még több tartalmat lehessen szerverre rögzíteni, illetve a kazetták száma minimálisra csökkenjen.
A Magyar Televízió (MTV) átállása is megkezdődhet hamarosan, habár a fejlesztések az új székházzal kapcsolatosak. A PPP keretében megvalósuló beruházásra vonatkozó pályázati anyag már elkészült, de a kiírás egyenlőre csúszik.
A 3 milliárd koronás (80 milliárd forint) költségvetésből gazdálkodó svéd közszolgálati televízió Európában elsőként állt át az IT-alapú digitális rendszerre - jelentette a Világgazdaság. A 2001 és 2005 között 10 millió euróból kiépített rendszer az IBM és a Ardendo cég közös projektje. Az új technológiának köszönhetően a jelenleg öt csatornát üzemeltető SVT további négy csatornát indít úgy, hogy közben a jelenlegi háromezer alkalmazottból négyszázötvenet elbocsát, és stúdiói számát is csökkenti. A rendszer segítségével hat-kilencszáz anyagot lehet készíteni és hat-nyolc terrabyte (egy terrabyte ezer gigabyte) adat továbbítására képes naponta.