A kézírásvizsgálat sokoldalú felhasználásának egyik területe a munkaerő-kiválasztás. Az nem igényli a vizsgált személy jelenlétét, s megfelelő minőségű és terjedelmű anyag alapján a pszichológiai személyiségvizsgáló tesztekével azonos megbízhatóságú eredményt produkál.
Ez a vizsgálati eljárás nem becsapható, az interjúra felkészült jelöltről reális képet mutat kvalitásait, munkavégző képességét illetően, így hatékony döntéstámogató eszközként funkcionál. Mivel a pozíció elvárásaihoz mért valós képességeket tár fel, érdemben csökkentheti a be nem válás esélyét.
A grafológiai elemzés a jelölt számára is hasznos, mivel reális képet kap önmagáról, motivációiról és a számára testreszabott tevékenységi körökről, melyek birtokában célirányossá teheti álláskeresését, személyisége fejlesztését a későbbiekben.
A hazai vállalatok közül különösen azok részesítik előnyben ezt a módszert, amelyek a pozícióhoz kötődő erős fluktuáció, a megfelelőnek mutatkozó jelöltek későbbi be nem válása problémájával küszködnek, írja elemzésében a Világgazdaság.
Döntő lehet a grafológiai vizsgálat a munkaerő-kiválasztásnál
A kézírásvizsgálat a pszichológiai személyiségvizsgáló tesztekével azonos megbízhatóságú eredményt ad a személyiség gyengeségeiről és erősségeiről, s akár kontrollmódszerként is alkalmazható az állásra jelentkezők tesztelése során, állítják a Világgazdaság által megkérdezett szakértők.