4p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A hazai vezetők túlnyomó része nem képes érvényesíteni elképzeléseit a megszokott környezeten kívül. Elbizonytalanodnak, ha nem az általuk ismert emberekkel és nem a bevett módon kell együtt dolgozniuk, mivel nem bíznak meg a többi vezetőben sem. Egy csütörtökön ismertetett felmérés szerint a verseny-, a non-profit- és a közszféra vezetői között minimális az együttműködés, ez pedig súlyos gondokat okozhat a szervezeteknek a jövőben. Mfor.hu tudósítás.

Bizalmatlan légkörben (mfor.hu montázs)

A csütörtökön ismertetett nemzetközi kutatás egyik legmeglepőbb eredménye, hogy a vezetők nem nagyon bíznak meg egymásban sem és ezért szeretnek biztosra menni. A menedzserek nem szívesen merészkednek bizonytalan területre, ahol új környezetben, ismeretlenekkel kellene együtt dolgozni. A multinacionális szervezetek, a virtuális munkahelyi közösségek és az outsourcing világában pedig elengedhetetlenek a széleskörű együttműködések – mondta Julia Middleton, a Common Purpose alapítója.

A magyar döntéshozóknak jellemzően nincs elegendő önbizalmuk ahhoz, hogy saját hatáskörükön kívül is elérjék a céljaikat, holott ez a jövő egyik legfontosabb kihívása – ismertette Holtzer Péter, a Common Purpose Magyarország elnöke a legfontosabb tanulságokat abból a felmérésből, amelyet a közelmúltban végeztek a GfK Hungária Piackutató Intézet segítségével.

A hazai vezetők nagy része egyetért abban, hogy változtatni kellene, de ezt valaki mástól várják. Egymásra mutogatás helyett azonban magunknak kellene megoldanunk a problémákat, akár mások bevonásával - hívta fel a figyelmet Svékus Márton, a Common Purpose Magyarország igazgatója a csütörtöki sajtótájékoztatón.

A megkérdezett hazai döntéshozók elenyésző része (mindössze 7 százaléka) érezte magát kellőképpen felkészültnek a jövő kihívásaival szemben. Az mindenesetre bizakodásra ad okot, hogy a válaszadók a rossz szokások ellenére tisztában vannak azzal, hogy nagy szükség lenne kilépniük a megszokott keretekből. 

Itthon azonban egyelőre nem jellemző, hogy a vezetők szélesebb körű együttműködéseket építsenek ki a saját környezetükön kívül is. Holtzer Péter szerint nagyon fontos lenne annak a szemléletnek a kialakítása, hogy a versenyszférában, a non-profit szférában és a közszférában dolgozók a mainál jóval szorosabb kapcsolatokat alakítsanak ki. Ma ugyanis a vezetők negyede nem hajlandó nehéz partnerekkel együttdolgozni.

A kutatás szerint a jövőben azok a vezetői készségek lesznek a fontosak és értékesek, amelyek a legkülönbözőbb területeken dolgozó emberek hatékony együttműködéséhez, vagy az aktuális hatáskörön kívül eső személyek vagy szervezetek eredményes befolyásolásához szükségesek.

Csak ennek a szemléletnek a meghonosításával lehet lerombolni azokat a falakat, amelyek jelenleg a különböző szektorokban működő szervezetek között vannak. A jövőben komoly problémákkal lesznek kénytelenek szembenézni azok a szervezetek, amelyek nem rendelkeznek ilyen képességekkel bíró vezetőkkel.

Holtzer szerint azonban ez nem csak a munkavállalókon múlik, a szervezeteknek és a felsővezetőknek is nyitottabbá kell válni mindezekre a gondolatokra. A klasszikus vezetői készségek fontossága nem változik a jövőben, ezekbe kell ugyanakkor majd integrálni a szélesebb együttműködési készségeket.

A magyarországi felmérés eredményei szinte teljesen megegyeznek a témában végzett brit vizsgálatéval. Az ottani döntéshozók is sajnos vagy önbizalom nélkül közelítik meg a kihívást, vagy ami még rosszabb, gyakran meghátrálnak – tette hozzá Julia Middleton, a Common Purpose alapítója.

Middleton lapunk kérdésére elmondta, hogy ez nem kulturális probléma, mivel hasonló gondok az Egyesült Államokban is vannak. Itt leginkább az emberi tényező dominál, ezért mihamarabb el kell kezdeni a szemléletváltást.

Körte Ildikó 

Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!