Ács András kifejtette, a 280 tonna súlyú berendezés gyártása másfél évig tartott, amely megoldhatatlan finanszírozási problémát jelentett volna a cégnek, ha az Eximbank nem nyújtott volna a megvalósításhoz nagy összegű hitelt.
A sikerhez emellett hozzájárult a különféle ÉMOP-pályázati támogatások segítségével fokozatosan megújuló és javuló termelési környezet is – mondta az ügyvezető.
Úgy fogalmazott, ennek az eszköznek a gyártása óriási változást jelent a Digép Hungary Kft.-nél, ugyanis ezzel sikeresen visszatér a kovácsüzemi berendezések világpiacára, hasznosítva ezen termékek gyártása során felhalmozott szellemi termékeit és több évtizedes gyártási ismereteit, ugyanakkor igazítva a mai kor kívánalmaihoz.
Szerinte nincs még egy olyan magyar magánszemélyek tulajdonában álló magyarországi vállalkozás, amely a világpiacon csaknem egymilliárd forintba kerülő szerszámgépet tudna szállítani a világ legfejlettebb 8 országának egyikébe.
Ács András kitért arra, hogy az 1996-ban alakult Digép Hungary Kft. a nagy nevű jogelődök (Dimávag, Diósgyőri Gépgyár) hagyományait folytatva egyebek mellett fémipari szerszámgépek és célgépek fejlesztésével foglalkozik. A múltban az egyik legsikeresebb terület a kovácsüzemi berendezések gyártása volt, és a világ 5-6 legnagyobb ellenütős kalapács gyártója között tartották számon a Digépet.
Arról is beszámolt, reményük van arra, hogy hamarosan Franciaországba is leszerződjenek egy ugyanilyen gépnek a szállítására.
MTI