Sok rendezvényszervező cég a farsangi szezonban jut nagyobb falathoz. A hazai ünnep egyik legkiemelkedőbb rendezvénye a Budapesti Operabál. Az idén 12. alkalommal megrendezett esemény az első öt évben csak veszteséget jelentett, de az utóbbi háromban kifizetődő vállalkozásnak bizonyult a szervező Budapesti Operabál Kft.-nek. A költségvetés körülbelül 100 millió forint. A jegyeladások adják a bevétel jelentős részét. Az összes jegyhez korlátlan italfogyasztás jár, ezek költségét barter- és támogatási szerződésekkel próbálják csökkenteni. A bál bevételének kis hányadát, mindössze félmillió forintot tesz ki minden évben a darabonként 2500 forintért árult tombolából származó nyereség. Az Operabál egyik legfontosabb küldetésének tekinti a jótékony célú adakozást.
A vízkereszttől hamvazószerdáig tartó farsangi időszakban a különböző szakmai egyesületek, kamarák, sportegyesületek rendezvényeire is lehet jegyet váltani. A legnagyobb kiadás a vacsora, valamint az italfogyasztás, illetve nagy költséghányadot képviselnek a báli fellépők és az egyéb kulturális rendezvények. Hasonlóképpen alakul ez az idei Országos Pesti Jogászbál esetében. Rafael Dóra főszervező jelezte: az idén a Magyar Természettudományi Múzeumban rendezik meg a bált, ez a rendezvény legnagyobb kiadása. Az ezer forintba kerülő tombola bevételét jótékony célra fordítják.
Kifejezetten házi rendezvénynek számít az Andrássy Gyula Budapesti Német Nyelvű Egyetem bálja, amelyre tavaly kétszázan vettek jegyet, így az idén is hasonló látogatószámot várnak. Gebauer Klára szervező úgy tájékoztatta a Világgazdaságot: a jegyből származó bevételek megközelítik a hárommillió forintot. A kiadások nagy részét, 45-50 százalékát, a vacsora költsége, valamint további tetemes részt az előadások teszik ki. A költségek levonása utáni nyereséget teljes egészében, mint minden évben, az egyetem fenntartására fordítják, számol be a Világgazdaság.