3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A regisztrált gazdasági szervezetek száma 2005. szeptember 30-án 1 millió 294 ezer volt, 13 ezerrel több, mint egy évvel korábban - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.

A bejegyzett vállalkozások száma 11 ezerrel, a nonprofit szervezeteké 2 ezerrel nőtt. A költségvetési és társadalombiztosítási szervezetek száma 167-el csökkent a KSH közlése szerint. A regisztrált vállalkozások számát ellentétes folyamatok alakították. A nyilvántartott társas vállalkozások száma az elmúlt 12 hónapban 17 ezerrel emelkedett, miközben az egyéni vállalkozások száma 6 ezerrel csökkent.
Szeptember végén 493 ezer társas vállalkozást tartottak nyilván, 3,6 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. A legnagyobb mértékben a kft.-k száma bővült, egy év alatt 14,5 ezerrel, ami 7 százalékos bővülés. Számuk szeptember végén meghaladta a 220 ezret.

A betéti társaságok száma 12 hónap alatt csak 2300-zal, 1,1 százalékkal nőtt, szeptember 30-án szintén meghaladta a 220 ezret. Ez a két gazdálkodási forma teszi ki az összes társas vállalkozás közel 90 százalékát.

Az egyéni vállalkozások száma közel 711 ezer volt, 6 ezerrel elmaradt az egy évvel korábbitól, ez 0,8 százalékos csökkenés. A regisztrált egyéni vállalkozók 66,4 százalékának volt vállalkozói igazolványa, számuk 2,5 százalékos, 12 ezres csökkenést mutatott a 2004 szeptemberi állapothoz képest.

A regisztrált vállalkozások területi eloszlása nem változott sem a társas, sem az egyéni vállalkozások tekintetében. A III. negyedév végén a vállalkozások 40,2 százalékát a közép-magyarországi, 11,1 százalékát a dél-alföldi, 10,9 százalékát az észak-alföldi régióban tartották nyilván, míg a többi régióban egyenként 8,5-10,2 százalékukat.

A társas vállalkozások aránya a közép-magyarországi régióban kiemelkedő, 52,4 százalék, a többi régióban 6,9-9,2 százalék volt. Az egyéni vállalkozások területi eloszlása kiegyenlítettebb, Közép-Magyarország 31,7 százalékos részesedését a többi régió 9,5-12,9 százalékkal követi.

Főtevékenység szerint vizsgálva a vállalkozásokat folytatódott az a több éve tartó folyama: az ingatlanügyletek, gazdasági szolgáltatás nemzetgazdasági ág részaránya folyamatosan emelkedik, míg a kereskedelem, javításé enyhén csökken. Szeptember végén a legtöbb vállalkozást az ingatlanügyletek, gazdasági szolgáltatás nemzetgazdasági ágban regisztrálták, arányuk 36,7 százalék volt. Ezt követte a kereskedelem, javítás 18,2 százalékkal. E két nemzetgazdasági ágban tevékenykedik a vállalkozások több mint fele.

A többi nemzetgazdasági ág részesedése a következő volt: építőipar 8 százalék, ipar 7,2 százalék, egyéb közösségi, személyi szolgáltatás és egyéb tevékenység 6,7 százalék, szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás 6,5 százalék, mezőgazdaság, erdőgazdálkodás 4,6 százalék, szállítás, posta, távközlés 3,9 százalék, oktatás 3,1 százalék, pénzügyi tevékenység 2,8 százalék, egészségügy 2,3 százalék.
A III. negyedévében 23 és fél ezer új vállalkozást jegyeztek be, a bejegyzések száma kismértékben meghaladta mind a II. negyedévi, mind a tavalyi év azonos időszakában történt bejegyzések számát.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!