Az első ízben megrendezett francia gazdasági év keretében 2007 júliusától 2008 júliusáig kereskedelmi-üzleti eseményekre kerül sor. A Magyarországon és részben Franciaországban zajló, 26 rendezvényt magába foglaló programsorozat lehetőséget nyújt a magyar partnerek számára, hogy mélyrehatóbban megismerkedjenek a francia termékekkel és technológiákkal. A gazdasági év programjában kilenc promóciós- és marketingrendezvény, öt szakmai kiállítás, öt üzletember-találkozó és két szakmai szeminárium is szerepel.
Merényi Miklós, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium szakállamtitkára elmondta: Magyarország vonzereje a francia befektetők számára egyrészt abban rejlik, hogy a letelepedő francia vállalatok részesedhetnek az uniós forrásokból, másrészt jó lehetőségük van a terjeszkedésre Ukrajna, a Belarusz Köztársaság és Oroszország felé.
Merényi Miklós emlékeztetett rá, hogy a 2005 márciusa 2006 márciusa között Franciaországban tartott Magyar Gazdasági Év eredményeként francia vállalatok 1,3 milliárd euró értékben írtak alá szerződéseket magyar partnerekkel, több mint kétezer vállalati kapcsolat létesült, amelyek révén később húsz befektetés valósult meg.
Robert del Picchia a magyarországi francia befektetések jelentőségét hangsúlyozva elmondta, hogy közel négyszáz francia cég telepedett le Magyarországon, közülük mintegy 350 a gyártásban vagy a szolgáltatóiparban tevékenykedik. A francia cégek 2005 végén 54 ezer alkalmazottat foglalkoztattak. Franciaország 4,5 milliárd euróra becsült összeggel a negyedik legnagyobb külföldi befektető Magyarországon, és a külföldi működőtőke-befektetések 9 százalékát adja. Öt francia vállalat van a Magyarországon nyilvántartott 25 legfontosabb külföldi befektető között, az EDF, a Sanofi-Aventis, az Auchan, a Gaz de France és a Suez/Electrabel.
A francia gazdasági év július 14-én indul a francia és magyar tájegységek kirakodóvásárával a budapesti Francia Intézet mellett a Duna-parton.