A Magyar-Tajvani Közös Üzleti Tanácsban, az ITDH partnerszervezeteként részt vevő Kínai Nemzetközi Gazdasági Együttműködési Szövetség (Chinese International Economic Cooperation Association, CIECA) szervezésében és a tajpeji Magyar Kereskedelmi Iroda közreműködésével tartott rendezvényen László Béla képviseletvezető a magyar befektetési környezetről, beruházási lehetőségekről tartott előadást.
A tajpeji Magyar Kereskedelmi Iroda befektetésösztönzési aktivitásának eredményességét bizonyítja, hogy mind több tajvani vállalat mutat érdeklődést magyarországi beruházási lehetőségek iránt. Tajvani cég vette át a Philips győri CD/DVD meghajtókat gyártó, 1600 főt foglalkoztató üzemét. A "Lite-on IT" belépése a magyar piacra jó referenciául szolgál további befektetések előmozdításához.
A közeljövőben két jelentős ICT vállalat delegációja látogat el Magyarországra, hogy vállalkozásához partnert keressen, illetve kiválassza tervezett beruházásának helyszínét - mondta el Füle János, a tajpeji Magyar Kereskedelmi Iroda munkatársa.
Füle János szerint a szomszédos országokkal összehasonlítva Magyarország földrajzi elhelyezkedéséből, kelet-nyugati híd szerepéből és fejlett kereskedelmi, pénzügyi infrastruktúrájából adódóan komoly helyzeti előnnyel rendelkezik. A tajvani befektetőket ugyanakkor aggasztja a gazdasági mutatók romlása és a munkaerőpiac beszűkülése - tette hozzá.
A magyarországi tajvani befektetések becsült értéke háromszázmillió euró, amelyen belül meghatározó helyet foglal el a Foxconn komáromi beruházása. A magyar-tajvani kereskedelmi forgalom az elmúlt évben átlépte a bűvös egymilliárdos határt, de még mindig messze elmarad a lehetőségektől, különösen a magyar kivitel terén.
Figyelemre méltó a Magyarországra irányuló tajvani export fejlődési dinamikája, amely az elmúlt három év alatt 382 százalékkal növekedett.