1p

Összeomlik vagy magára talál a magyar gazdaság?
Tartogat még meglepetéseket Trump?
Ki profitálhat Gyurcsány Ferenc távozásából?

Online Klasszis Klub élőben Lengyel Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves politológust, közgazdászt!

2025. május 20. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Egyre több Nagy-Britanniában működő cég panaszkodik a magas adók, a vállalatok és az adóhivatal gyorsan romló kapcsolata, illetve a pénzügyminisztérium irracionális rendelkezései miatt. A sokasodó panaszokra válaszolva maga a brit pénzügyminiszter, Gordon Brown kezd ma tárgyalásokat a londoni Cityben tevékenykedő alapkezelőkkel és befektetőkkel - írja a Világgazdaság.

Brown azt szeretné megelőzni, hogy akár Írország, akár Luxemburg elszipkázza Nagy-Britannia ügyfeleinek vagy befektetőinek számottevő hányadát. A brit üzleti sajtó szerint a belföldi cégek egyelőre nem mozdulnak, a tetemes foglalkoztatási és adópotenciálú nemzetközi vállalatok azonban gyorsan szedhetik a sátorfájukat.

A vállalati nyereségadót a kormány továbbra is 30 százalékon tartja, holott az európai átlag már csak 25 százalék. A Financial Times elemzésében azt állítja, ezt nagyjából 1,5 milliárd font sterlinges százalékpontonkénti kincstári bevételkiesés árán lehetne leszállítani. A mércét azonban a brit gazdaság számára e tekintetben Írország jelenti, ahol a vállalati nyereségadó már csak 12,5 százalék - számol be a Világgazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!