További előnyt jelent saját raktár esetén, hogy akciókra készülve egyszerre nagyobb mennyiségű áru tárolható be. A hatékonyság anyagi előny is, márpedig a gyártóknak, termelőknek is nyilván jobb egy helyre beszállítani az árukat, mint 142 üzletbe, amelyek az ország különböző pontjain találhatók. Viszont, ha az összhatékonyság jobb, akkor alacsonyabb az összköltség. Tehát jobb áron szerezhetők be a termékek, s mivel alacsonyabb a költség, jobb áron, nagyobb árréssel adhatók el.
A saját logisztikai központ létesítésének hátránya is egy szóban összefoglalható: drága! Az építkezések, beruházások többnyire hitelből történnek, hitelt pedig csak kamatra adnak a bankok. Ha elkészült, akkor viszont fenn kell tartani, működtetni az épületet. Persze, a felépített, tulajdonba vett ingatlan is érték, ami szükség esetén akár értékesíthető is.
Forrás: SCM
Kapcsolódó anyagok
5,5 milliárd forintos logisztikai központot avtott a Plus
Magyarország lehet a Lidl áruházlánc regionális központja
Lidl: logisztikai központ Székesfehérváron
Egyre többet áldoznak az ellátás biztosítására az áruházláncok
Némileg meglepetést keltett, hogy a Plus Élelmiszer Diszkont Kft. német tulajdonosa, a Tengelmann Csoport 5,5 milliárd forintot beruházva, a Jászberényi úton új raktárbázist és logisztikai központot hozott létre. Az ugyancsak német Lidl pedig tavasszal nyitja meg első boltjait és az ezeket kiszolgáló logisztikai központját Magyarországon.