A megmérettetés célja, hogy játszva tanítsa meg a gyerekeket az internet, mint hétköznapi, a tanulásban is hasznos eszköz használatára. A versenyt szervező Mimóza Kft. saját fejlesztésű Coedu online oktatási rendszerét bocsátja a pályázók rendelkezésére. A versenyre bármely magyar iskola 12-19 év közötti diákja nevezhet, hét kategóriában: művészet és irodalom; tudomány és technika; ember és társadalom; földünk és környezetünk; sport, egészség és életmód; idegen nyelvek, valamint a köztes tudományágak.
A versenyre két-, három- vagy négyfős csapatok jelentkezhetnek. A csapatok tagjainak nem kell azonos korúnak lenniük, egy településen élniük vagy akár egy intézményben vagy egy osztályban tanulniuk, sőt: a verseny többletpontokkal jutalmazza a "távolról" megalakuló csapatokat, hiszen a megmérettetés lényege, hogy a csapattagok az interneten keresztül, akár személyes találkozás nélkül is sikeresen működjenek együtt. Az internethasználat és az elektronikus távoktatás népszerűsítésére hivatott Coedu Tudásháló versenyt a Thinquest elnevezésű nemzetközi non-profit oktatási kezdeményezés mintájára rendezik. A programban 1996-os indulása óta 67 ország több mint 20 000 diákja és tanára vett részt, több ezer interaktív oktató honlapot, elektronikus-tananyagot és kurzust hoztak létre.
A Coedu Tudásháló versenyre a verseny hivatalos honlapján (www.verseny.coedu.hu) lehet jelentkezni, a pályázat elkészítése során a csapatok saját webes felületen keresztül kommunikálnak egymással, és a pályázat elkészítéséhez szükséges dokumentumokat is itt tölthetik fel és le. A pályázatokat neves oktatási szakemberekből álló zsűri értékeli, akiket szaktanárok segítenek az értékelésben. A bírák döntése alapján kategóriánként egy csapatfődíj (csapattagonként egy-egy értékes kéziszámítógép) kerül kiosztásra. A verseny keretében elkészülő tananyagok ingyenesen hozzáférhetőek lesznek mindenki számára.
Elektronikustananyag-készítő pályázat
A napokban indul el az első magyar elektronikus tananyagfejlesztő pályázat, amelynek keretében a diákok - tanári segítséggel - elektronikus tananyagokat készíthetnek, akár kizárólag az interneten tartva egymással a kapcsolatot.