A Gartner Group közelmúltban közzétett jelentése szerint 2005 végére a cégek 30 százaléka helyezi ki a fejlődő országokba informatikai tevékenységének egy részét; 2010-re a tradicionális informatikai munkahelyek 25 százaléka települ át a fejlődő országokba. Az elemzés megállapításai szerint 2010-re a tradicionális informatikai munkahelyek 25 százaléka települ át a fejlődő országokba.
Ezen adatok tükrében nem véletlen, hogy a szakemberek egy része éles bírálatot fogalmaz meg, és annak a véleményének ad hangot, hogy akár adminisztratív akadályok felállításával is akadályozni kellene a tevékenységet. Ezt a tábort erősíti több politikus is, így például a közelmúltban Gerhard Schröder nyilatkozott úgy, hogy az outsurcinggal élők nem hazafias cégek. De az amerikai elnökjelölt John Kerry is úgy véli, hogy outsourcing a fizetési mérleg egyensúlyát és a munkaerőpiacot is sújtja.
Az állások kiszervezése a jóval alacsonyobb költségeket biztosító ázsiai országokba nemcsak munkahelyeket szüntet meg az Egyesült Államokban, hanem egyben újabb állásokat teremt, és növeli a gazdaság produktivitását - áll az Information Technology Association of America most kiadott jelentésében. Hasonlóan vélekedik az amerikai jegybank, a FED St. Louis-i elnöke is, aki annak a véleményének adott hangot, hogy az outsourcing hatására a termelékenység növekszik, és az infláció alacsony szinten marad, mert a külföldön olcsón termelt áruk mérséklik az áremelkedést.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
Az IT-állások kiszervezése az anyaországnak is jó
Hazánk a kiszervezési világranglista elején
Az olcsóbb bérek miatt egyre több céget telepítenek át
Éles vita a munkahelyek kihelyezésének hatásairól
A szakemberek sem jutnak egységes álláspontra az outsourcing tevékenység kapcsán. Egyesek meggátolnák az olcsóbb országokba való áthelyezéseket, mások szerint ez mindenkinek, így a küldő és fogadó gazdaságoknak is jó.