A 63 éves walesi származású üzletember az utóbbi években a Sony zenével és filmekkel kapcsolatos üzletágánál tevékenykedett; többek között neki is köszönhető, hogy a vállalatnak ez a része fellendülőben van. Stringer Nobuyuki Ideit követi a vezérigazgatói tisztségben, aki egy évtizedig vezette a céget - közli az AP.
A visszavonuló vezérigazgatónak, valamint Kunitake Ando, Ken Kutaragi és Tsutomu Niimura igazgatósági tagok részére az elektronikai cég összesen 761 millió japán jent, azaz mintegy 7,02 millió dollár juttatást biztosít. Ez a vaskos összeg azonban még mindig kevesebb, mint az az 1,6 milliárd jenes végkielégítés, amit annak idején Norio Ohga tehetett zsebre, aki 1982 és 1995 között látta el az elnöki teendőket a Sony élén.
A részvényesek tokiói találkozóján Idei elismerte, hogy alábecsülte az elektronikai cikkek piacán végbemenő átható változásokat, s nagy felelőssége van a vállalat mostani hanyatlásában. A Sony vezetői szerint azonban a cég még mindig első osztályú technológiával rendelkezik, csupán ezt kellene jobban összhangba hozni a fogyasztói igényekkel és kereslettel.
Az új vezérnek nem lesz könnyű dolga a vállalat talpraállításával. A Sony az utóbbi időben nagy veszteségeket szenvedett el ázsiai riválisai elleni harcában, s miközben kiadásai csökkentésével volt elfoglalva, más, fontos területeken is lemaradt.
Elemzők szerint Stringernek egy olyan stratégiát kell megalkotnia, ami nem csupán a költségcsökkentésről, hanem a technológiai fejlesztésről is szól. Ezt nehéz lesz megvalósítani, mivel az elektronikai cikkek ára jelenleg csökken.
Külföldi származású vezetők csak nagyon ritkán kerülnek ilyen magas beosztásba japán cégeknél. Az egyik kivétel a brazil származású Carlos Ghosn, a Nissan vezére, aki megmentette cégét az összeomlástól, és újra elindította a fejlődés útján.
Menedzsment Fórum
Először került külföldi vezető a Sony élére
A Sony részvényesei szerdán kinevezték a vállalat új vezérigazgatóját, Howard Stringert. Ő az első külföldi a japán társaság élén.