Beke-Martos úgy véli, az árszabályozás egyeseknek előnyt, másoknak hátrányt rögzít a felhasználói oldalon. Ehelyett win-win, azaz kölcsönösen előnyös állapotot kell létrehozni tisztább szabályokkal, hogy az energiaszolgáltatók és az energetikai eszközök gyártói egyaránt úgy érezzék, jól járnak.
Beke-Martos Gábor hiányolja azokat a hosszú távú stratégiai döntéseket is, amelyek azt céloznák, hogy a hazai villamosenergia-igényeket hazai erőművekből lehessen kielégíteni - a környezetvédelmi előírások elvárható szintű kielégítésével. Ez szerinte nemzeti érdek. Várat magára egy komoly erőművekre összpontosító beruházás-sorozat is, mert kisebb, de jobban vezérelhető egységekre van szükség Magyarországon. Emellett igény van komoly alap erőmű-beruházásokra is.
A Siemens Rt. több üzletágán keresztül áll kapcsolatban az energiaiparral. A Siemens energiatermelési ágazata a közelmúltban a BorsodChemnek és a TVK-nak dolgozott, s a napokban várja a miskolci városi erőműre kiírt, mintegy 50 millió eurós pályázat eredményét. E versenyben az Alstom Power Rt. a riválisa. A Siemens leányvállalataként működő Erőműtechnika Kft. erőművi berendezések gyártását, szervizelést és mérnöki szolgáltatásokat végez. A 420 főt foglalkoztató cég 2004. évi nettó árbevétele 5,1 milliárd forint volt. Az energiaipar számára dolgozik a cég csepeli transzformátorgyára is, amelynek az ország elektromos hálózatának elavuló, felújításra szoruló hányada jelent jó belpiacot.
Megrendelést jósol az is, hogy megnőtt a hazai elosztóhálózat szerepe. Ennek főleg a határon van jelentősége egyrészt az import, de főként amiatt, hogy szükség esetén gyorsan lehessen exportálni. A csepeli gyárat lépésről lépésre bővítette a Siemens, részben új, részben anyacége más egységeitől származó tevékenységet telepített. A Siemens Transzformátor Kft. Európa legtöbb országába exportál, de szállít Kazahsztánba, Kínába, a Közel-Keletre és Nigériába is. Tavalyi árbevétele 8,2 milliárd forintra nőtt az előző évi 5,1 milliárdról, számolt be a Világgazdaság.