A Human Capital Institute most nyilvánosságra hozott elemzése szerint az outsourcing, az offshoring és a szerződéses munkavállalás tendenciájának erősödése mind a teljes munkaidő uralkodóvá válásának irányába hatnak.
A HR menedzsment és vezetői tanácsadással, valamint képzéssel foglalkozó amerikai intézet szerdán jelentette meg az elemzést, mely elsősorban a szerződéses és időszakos munkavégzés terjedésével kapcsolatos hatásokat, és a munkaadóknak ajánlott stratégiákat, lehetőségeket vizsgálja.
Annak ellenére, hogy az atipikus foglalkoztatási formák mind gyakoribbá válását, a részmunkaidős munkavállalók számának emelkedését jósolták a szakemberek, a washingtoni intézet szerint ezzel szemben hat a kiszervezés és a szerződéses munkavállalás eljárásának terjedése. A kutatók szerint a 2001-2003 közti globális válságot követően növeli a teljes állásban dolgozó alkalmazottak számának növekedését, hogy a teljes állású, fizetéses rendszerben foglalkoztatott dolgozókra egyre nagyobb igénye van a termelésüket újra növelő vállalatoknak. Az amerikai cégek stratégiai célkitűzései közt vezető helyen szerepel most a szakember-gárda bővítése.
A HCI emelett megállapitja, hogy a következő évtized elejére háromszorosára, négyszeresére emelkedik majd a szerződéses munkavállalók száma. Azok a szervezetek, melyek nem menedzselik megfelelően az új szakemberek megszerzését és foglalkoztatását, hamarosan visszaszorulnak.
A nagyvállalatok számára évente milliós nagyságrendű költségmegtakarítást jelent a hatékony munkaerőágazdálkodás. A szerződéses foglalkoztatás megszervezése a legjobb módszerek, technológiák alkalmazásával oldható csak meg hatékonyan, illetve megoldást jelenthet még a foglalkoztatási problémákra az outsourcing.
(Menedzsment Fórum)
Erősödik a szerződéses munkavállalás trendje
A Human Capital Institute most nyilvánosságra hozott elemzése szerint az outsourcing, az offshoring és a szerződéses munkavállalás tendenciájának erősödése mind a teljes munkaidő irányába hatnak.