2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Foglalkoztási tilalommal kell büntetni a kirívó gazdasági bűncselekményeket elkövető vállalatvezetőket, javasolja Theodor Baum, az átlátható vállalatvezetésre felügyelő német kormánybizottság vezetője.

A legfrissebb korrupciós ügyek - kenőpénzek, megvesztegetések - a Volkswagennél, az Infineonnál, a Commerzbanknál vagy a BMW-nél csak a jéghegy csúcsát jelentik, a korrupció, a megvesztegethetőség és a hűtlen kezelés sötét övezete rendkívül nagy - fogalmazott Baum. A vezető tisztségektől való eltiltáson kívül a tettesek polgári jogi felelősségét is növelni kellene. "A rabló nem tarthatja meg a zsákmányát" - mondta a frankfurti jogászprofesszor.

[ajanlo=474][igazitas=left/]A kormánybizottság vezetője felszólította a vállalatokat, állítsanak össze belső magatartásszabályokat, és fokozott ellenőrzéssel előzzék meg a megvesztegetéseket. A legutóbbi esetek bizonyítják, hogy a vállalatvezetési rendszer sürgős reformra szorul Németországban, hangsúlyozta.

Baum megemlítette a felügyelő bizottságok paritásos összetételét a munkavállalók és a munkáltató képviselőiből, és az igazgatótanács megválasztásához és újraválasztásához szükséges kétharmados többséget, ami szerinte elősegíti a "kéz kezet mos" rendszert. A vezetők karrierje ebben a rendszerben a szakszervezeti és az üzemi tanácsi tagok jóindulatától függ. - Ez természetszerűleg oda vezethet, hogy a személyzeti vezetés esetleg szívességet tesz az üzemi tanácsi tagoknak, vagy, amint az minden jel szerint a Volkswagennél történt, ellenőrizetlen költséghelyet teremt számukra, írja az MTI.

Amint arról korábban az mfor.hu beszámolt, a Volkswagen korrupciós ügye miatt felajánlotta lemondását a vállalat személyzeti vezetője, Peter Hartz, amit a felügyelő bizottság el is fogadott. A 64 éves Hartz, aki éppen ötven éve kezdte tanoncként karrierjét az autóiparban, augusztus elsejével távozik posztjáról.

Hartz közeli bizalmasa volt Helmuth Schusternek, a VW leányvállalataként funkcionáló Skoda menesztett személyzeti főnökének. A VW személyzeti főnökét többek között azzal vádolták meg, hogy nem ellenőrizte az üzemi tanács szolgálati útjaira biztosított büdzsé felhasználását. Az üzemi tanács elnöke, Klaus Volkert már korábban benyújtotta lemondását.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!