2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Business Software Alliance World Wide és tagjai felkérésére az International Planning and Research Corporation (IPR) 2002-ben is - immár hetedik éve - elkészítette tanulmányát az illegális szoftverhasználatról.

Az afrikai országok is mindinkább a jogkövető magatartásra serkentik a működő vállalkozásokat, ugyan kisebb arányban, de átlagban 3 %-kal csökkent az illegális szoftverfelhasználás. A Közel-Keleti térséggel együtt a világ veszteségeinek mindössze 3%-t képviselik. A legmagasabb az illegalitási arány Kenyában (77%), a legalacsonyabb a Dél-Afrikai Köztársaságban (38%).

A Nyugat-európai régió országai közül több országban is nőtt az illegális szoftverhasználat aránya, legnagyobb mértékben Franciaországban (40%-ról 46%-ra) és Németországban (28%-ról 34%-ra). A legtöbb illegális szoftvert Görögországban (64%), a legkevesebbet az Egyesült Királyságban (25%) használták.

A Kelet-európai régió átlaga a Szovjetunió utódállamaiban tapasztalt nagyfokú illegális szoftverfelhasználás az előző évhez viszonyítva emelkedett és arányaiban is magas, Ukrajnában és Oroszországban 87%. Ugyanakkor több országban is nőtt az illegális szoftverfelhasználás aránya, mint például Horvátországban (67%) és Szlovákiában (46%). Magyarországon 2001-ben 48 %-ra csökkent az illegális szoftverhasználat (2000-ben ez az arány 51%volt).

Ez többek között a BSA Magyarország 2000 év végi kampányának eredménye, melyből kifolyólag több vállalat rendezte szoftverhelyzetét, de a beszerzések részben áthúzódtak 2001-re. 2001 első felében a BSA Magyarország ugyanakkor újabb levélkampányban kereste meg a vállalkozásokat, és felhívta vezetőik figyelmét az illegális szoftverhasználat jogi következményeire. A 3 %-os csökkenést sikerként könyvelték el, de ez még mindig messze elmarad az Uniós átlagtól (38%). Így továbbra is elsődleges célkitűzés, hogy a csatlakozásig elérjük, sőt, esetleg túl is szárnyaljuk a nyugat-európai legális szoftverhasználat szintjét.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!