A tervek szerint egy kombinált ciklusú gázturbinás hőerőművet építenek meg a Mol Dunai Finomítójában, melynek beépített kapacitása 860 MW. Az erőmű az egyik legmodernebb villamosenergia-termelő technológiával fog rendelkezni, így magas hatékonysággal és alacsony határköltséggel üzemel majd. A MCEPH az építkezés megkezdéséhez szükséges minden engedéllyel rendelkezik.
A beruházás első fázisa 2011 októberében indul, míg a második fázis, az építkezés elindítása – a Mol és a CEZ további beruházási döntésének függvényében – jövőre, az első félév végén várható. A tervek szerint az erőmű a kereskedelmi termelést 2015 első negyedévében kezdheti meg. A teljes beruházási költség mintegy 600 millió euró, ami 15 százalékkal alacsonyabb a megvalósíthatósági tanulmány alapján előzetesen vártnál, a jelenlegi kedvező kivitelezési költségek miatt.
Hernádi Zsolt, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója elmondta: „Örömömre szolgál, hogy három év kemény munka után a Mol-csoport megvalósítja regionális stratégiáját és 2015-től beléphetünk az igen vonzó magyar és regionális árampiacra, ahol jelentős növekedési lehetőséget látunk. Az erőműben alkalmazott ma működő legkorszerűbb CCGT technológia hosszú távon fenntartható versenyelőnyt és stabil megtérülést nyújt az energia üzletben. További előnye a Dunai Finomító ellátásbiztonságának növelése, amely már elismerten az egyik leghatékonyabb finomító Európában. A mai aláírás nem csak azt bizonyítja, hogy helyes volt a Mol és a CEZ stratégiai szövetségének megkötése, hanem azt is mutatja, hogy a gazdasági válság ellenére is elkötelezettek vagyunk arra, hogy beruházzunk kedvező magyarországi üzleti lehetőségekbe. Az építkezés várhatóan mintegy 1000 munkahelyet teremt Magyarországon”. Az erőmű-beruházás a Mol és a CEZ közötti 2007-ben kezdődött stratégiai együttműködés eredménye.
mfor.hu