3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Hatékonyabb döntéshozatalra és belső differenciálódásra van szükség az Európai Unióban - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a Három éve az Európai Unióban, négy évre a magyar elnökségtől című konferencián. Hozzátette: a gazdasági és versenyképességi különbségek tartósan fenn fognak maradni a közösségen belül.

Magyarország támogatja a minősített többségi döntéshozatal kiterjesztését, a kettős többség elvének alkalmazását és azt, hogy növekedjen az együttműködés lehetősége a közösségben - hangsúlyozta beszédében a magyar kormányfő.

Gyurcsány Ferenc szerint a jövőben egyre nagyobb szerepe lesz a megerősített együttműködéseknek az Európai Unió tagállamai között, ennek keretében a tagállamok egy csoportja mélyebb integrációt alakít ki egymással.

A miniszterelnök szerint a közösségen belüli gazdasági, versenyképességi különbségek tartósan fenn fognak maradni, ennek oka a tagállamok eltérő nemzeti hagyományokból adódó eltérő alkalmazkodási képessége. Kiemelte: bár a közösség jelentős kihívásokkal néz szembe, mégsem ért egyet azzal, hogy az EU válságban van.

Tíz-tizenöt milliárdot kóstálhat az EU-elnökség

A 2011-es magyar EU-elnökséggel kapcsolatban a miniszterelnök hangsúlyozta, hogy ez az időszak határozott és nagyon mély kultúraváltást hozhat a közigazgatásban. A következő négy-öt évben emelnék a közigazgatás színvonalát, a belső és külső együttműködési képességet, valamint a szektorban dolgozók tudásszintjét - tette hozzá Gyurcsány Ferenc.

Kovács László, az Európai Bizottság adó- és vámügyi biztosa felszólalásában rámutatott: a 2011-es EU-elnökség során Magyarországnak alapvető feladata lesz, hogy előre vigye a folyamatban lévő ügyeket és javítsa Magyarország nemzetközi elismertségét. Az uniós biztos azonban figyelmeztetett, hogy nem szerencsés a nemzeti érdekeket előtérbe helyezése az elnökség idején.

A magyar EU-elnökség a külügyminisztérium adatai szerint

tíz-tizenöt milliárd forintba kerülhet

majd, lebonyolításához több mint ezer emberre lesz szükség a közigazgatásban. A feladatok között szerepel majd a politikai irányítás, az uniós intézményekkel való együttműködés, és az EU képviselete a világban. Az elnökség idején 250 munkacsoport működik majd.

Várhatóan a magyar elnökség idejére esik majd a költségvetés kérdése, az unió további bővítése, valamint a lisszaboni stratégia tíz évének vizsgálata. A felkészülésre a kormány külön bizottságot hoz létre, emellett egy szakértői egyeztető fórum is alakul.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!